Centrum Praha

Centrum Amelie v Praze poskytuje bezplatné služby dospělým, onkologicky nemocným i jejich blízkým – partnerům, rodinám, přátelům, ale i těm kdo s nemocnými pracují. Služby jsou poskytovány částečně jako registrované sociální služby – odborné sociální poradenství a sociálně aktivizační služby pro seniory a zdravotně postižené, část služeb je podporou zdravotnímu systému a část je pacientského zaměření.

Můžete se tak objednat na individuální konzultaci k odborníkům na psychosociální problematiku onkologického onemocnění či na odborné sociální poradenství a další individuální a skupinové aktivity, které jsou popsány níže. Objednat se může jak nemocný, tak jeho blízký:

Od pondělí do středy na tel. 739 001 123 nebo na tel. 283 880 316 či na e-mailu praha@amelie-zs.cz

Program Centra Praha na leden 2020

Program Centra Praha na únor 2020

Trénink paměti pro pokročilé začíná 5. 2., Trénink paměti pro začátečníky není 24. 2.

Pilates není 11. 2.,  Tajči pro obě skupiny není 19. 2.

– fyzická aktivita po léčbě rakoviny může vést ke zlepšení fungování těla, snížení dopadu vedlejších účinků léčby, zvýšení sebevědomí, zlepšení nálady a kvality života, menší pravděpodobnosti úrazů, výskytu nemocí srdce a osteoporózy, lepšímu spánku

Centrum Amelie v Praze nabízí následující aktivity:

Individuální konzultace s psycholožkou nebo psychoterapeutkou – zaměřené na podporu vyrovnání se s onemocněním, změnou, životem s nemocí nebo nemocným. Po domluvě je konzultace možná i po skypu. Od pondělí do středy – během dne (9 – 17hod, ve středu do 18 hod.) Na konzultaci může přijít člověk sám nebo i se svým blízkým.Vede psycholožka Kristýna Maulenová, MSc. nebo terapeutka MgA. Olga Fleková.

Odborné sociální poradenství – napomáhá předejít mnoha nedorozuměním, které vyplývají z neznalosti systému a života s onemocněním. Vede sociální pracovnice v oblasti zdravotně-sociální. V pondělí a úterý, ale i další dny dle domluvy. Vede Mgr. Šárka Slavíková.

Arteterapie (otevřená skupina) – není důležité, zda umíme malovat či kreslit, důležité je proces tvorby prožít a díky tomu se o sobě něco dozvědět. Ostatní ve skupině nám mohou pomoci najít nové pohledy a tak mnohdy sami sebe překvapit. Není třeba předchozího objednání. Probíhá v pondělí od 10:00 do 11:30 hod. Vede arteterapeutka Mgr. Kateřina Herciková.

Relaxací proti stresu (otevřená skupina) – vyzkoušíte si a naučíte se různé relaxační a antistresové techniky, které pak můžete sami praktikovat. Není třeba předchozího objednání. Probíhá v pondělí od 11:30 do 12:30 hod.Vede psycholožka Kristýna Maulenová, MSc.

Pilates (otevřená skupina) – pod vedením zkušené lektorky se naučíte cviky, které si zacvičíte kdykoliv doma. Probíhá v úterý od 14:00 – 15:00 hod. V měsících červenci a srpnu se necvičí. Vede Daniela Peterková.

Trénink paměti pokročilí – pomáhá zvládat deficity v oblasti paměti, které onkologicky nemocné po léčbě velmi často sužují a zhoršují jejich sebevědomí.  Jedná se o uzavřené cykly vždy po 10-ti setkáních, ve středu v 10-12 h.  Vede Ing. Petra Davidová.

Trénink paměti pro začátečníky –  v čase 13:30 – 15:30 hod. Vede Ing. Petra Davidová.

Základy tajči (otevřená skupina) – jednoduchá relaxační cvičení, pomáhají přivést mysl a tělo do stavu harmonie sjednocováním fyzické a duševní oblasti, vedou také ke zlepšení cirkulace životní síly. Na tajči můžete přijít bez předchozího objednání.Vede MgA. Olga Fleková.

Tajči 1 – středa 14:00 – 15:00, Tajči 2 – středa  15:00 – 16:00.

  • před aktivitou probíhá čajovna (st 13:00 – 14:00) – posezení a popovídání s účastníky tajči, lektorkou a dalšími zájemci.

„Čajovna“ – můžete se dozvědět více o Amelii, lidech v ní, objednat se na další programy, posedět si, popovídat si a poznat nové lidi s podobnými problémy. Do „čajovny“ je možné přijít bez předchozího objednání v pondělí a středu od 13:00 do 14:00. V současnosti se schází jen pondělní skupina.

Jóga – Techniky uvolňování svalů a duševního napětí přizpůsobené možnostem osob s handicapem. Probíhá ve čtvrtek od 9:30 – 11:00 hod. Vede Eva Musilová. Začínáme  od 5. 9. 2019

Klub Amelie – neformální nepravidelná setkávání nad společným tvořením (výtvarné/hudební dílny, besedy, procházky…). Jednou měsíčně – viz nabídka v programu. Většinou v úterý od 15:30 – 17:30 hod. Vede Mgr. Kateřina Herciková nebo MgA. Olga Fleková.

Vracím se do práce – Individuální konzultace nebo práce v malé skupině zaměřená na hledání práce – informace o práci OZP, sociálním systému výhod a povinností, možnosti OSVČ, sestavení životopisu, příprava na pracovní pohovor a komunikace se zaměstnavateli při samotném hledání práce. Možnost přizpůsobení individuálním potřebám. Probíhá v úterý po domluvě. Vede sociální pracovnice Mgr. Šárka Slavíková.

Výživové poradenství – Nutriční terapeutka Lucie Vaňková vám poradí v oblasti zdravé výživy a při onemocně-ních akutních i chronických. (zvážení a zjištění tělesného a viscerálního tuku, BMI, sestavení individuálního jídel-níčku, měření krevního tlaku) Pouze na objednání ve čtvrtek od 10:00 – 12:30 hod.

Somatické koučování – individuální konzultace s psycholožkou Bc. Monikou Sedláčkovou – pátky mezi 10:00 – 16:00 hod. pouze na objednání. Jde o přístup zaměřený na tělo, který vás učí spojit se se sebou skrze tělo a propojit se s emocemi. Lze se objednat od 20.9.

Blízcí onkologicky nemocných i onkologicky nemocní sami mohou využít zázemí Centra Amelie a jen pobýt, využít místa pro odpočinek při doprovázení blízkého či během léčby a neúčastnit se aktivit či konzultací.

Účast na aktivitách Centra je zdarma.

Amelie je tu i pro veřejnost:

tematickemesice_nahoru.jpg

Od roku 2014 nabízíme pro veřejnost účast na tematicky zaměřených měsíce, v rámci kterých probíhají besedy, přednášky, workshopy a další aktivity na téma konkrétního onkologického onemocnění. Na besedách se můžete setkat s odborníky (lékaři, psychologové, zdravotní sestry, sociální pracovníci, fyzioterapeuti atd.), kteří Vám zprostředkují informace a zodpoví Vaše dotazy o konkrétních onkologických onemocněních a možnostech jejich prevence.

Více informací najdete Tematické měsíce a program konkrétních pořádaných akcí v sekci Akce

KONTAKTY

Centrum Amelie Praha
Šaldova 15, Praha 8 (vstup ze Sokolovské ulice)
E-mail: praha@amelie-zs.cz
Tel: +420 283 880 316 a nebo +420 739 001 123

Pokud máte zájem o pravidelné zasílání programu Centra Amelie v Praze, stačí napsat na e-mail: praha@amelie-zs.cz

Pokud nám chcete dát zpětnou vazbu k fungování aktivit, Centra či služeb, budeme rádi.

Amelie