Centrum Praha

Centrum Amelie v Praze poskytuje bezplatné služby dospělým, onkologicky nemocným i jejich blízkým – partnerům, rodinám, přátelům, ale i těm kdo s nemocnými pracují. Služby jsou poskytovány částečně jako registrované sociální služby – odborné sociální poradenství a sociálně aktivizační služby pro seniory a zdravotně postižené, část služeb je podporou zdravotnímu systému a část je pacientského zaměření.

Můžete se tak objednat na individuální konzultaci k odborníkům na psychosociální problematiku onkologického onemocnění či na odborné sociální poradenství a další individuální a skupinové aktivity, které jsou popsány níže. Objednat se může jak nemocný, tak jeho blízký:

Od pondělí do středy na tel. 739 001 123 nebo na tel. 283 880 316 či na e-mailu praha@amelie-zs.cz

Program Centra Praha na duben 2019

– fyzická aktivita po léčbě rakoviny může vést ke zlepšení fungování těla, snížení dopadu vedlejších účinků léčby, zvýšení sebevědomí, zlepšení nálady a kvality života, menší pravděpodobnosti úrazů, výskytu nemocí srdce a osteoporózy, lepšímu spánku

Centrum Amelie v Praze nabízí následující aktivity:

Individuální konzultace – zaměřené na podporu vyrovnání se s onemocněním, změnou, životem s nemocí nebo nemocným. Vedou jej kontaktní pracovnice v oblasti psychosociální pomoc – psycholožka nebo psychoterapeutka. Po domluvě je konzultace možná i po skypu. Od pondělí do středy, ale i jindy. Na konzultaci může přijít člověk sám nebo i se svým blízkým.

Odborné sociální poradenství – napomáhá předejít mnoha nedorozuměním, které vyplývají z neznalosti systému a života s onemocněním. Vede sociální pracovnice v oblasti zdravotně-sociální. V pondělí a úterý, ale i další dny dle domluvy.

Trénink paměti –  OBSAZEN  -pomáhá zvládat deficity v oblasti paměti, které onkologicky nemocné po léčbě velmi často sužují a zhoršují jejich sebevědomí. Jedná se o uzavřené cykly vždy po 10-ti setkáních, ve středu v 10-12 h.

Základy tajči (otevřená skupina) – jednoduchá relaxační cvičení, pomáhají přivést mysl a tělo do stavu harmonie sjednocováním fyzické a duševní oblasti, vedou také ke zlepšení cirkulace životní síly. Na tajči můžete přijít bez předchozího objednání.

Relaxací proti stresu (otevřená skupina) – vyzkoušíte si a naučíte se různé relaxační a antistresové techniky, které pak můžete sami praktikovat. Není třeba předchozího objednání.

Arteterapie (otevřená skupina) – není důležité, zda umíme malovat či kreslit, důležité je proces tvorby prožít a díky tomu se o sobě něco dozvědět. Ostatní ve skupině nám mohou pomoci najít nové pohledy a tak mnohdy sami sebe překvapit. Není třeba předchozího objednání.

Pilates (otevřená skupina) – pod vedením zkušené lektorky se naučíte cviky, které si zacvičíte kdykoliv doma. Přes léto není, začátek lekcí až od září.

„Čajovna“ – můžete se dozvědět více o Amelii, lidech v ní, objednat se na další programy, posedět si, popovídat si a poznat nové lidi s podobnými problémy. Do „čajovny“ je možné přijít bez předchozího objednání.

Klub Amelie – neformální nepravidelná setkávání nad společným tvořením (výtvarné/hudební dílny, besedy, procházky…)

Vracím se do práce – Individuální konzultace nebo práce v malé skupině zaměřená na hledání práce – informace o práci OZP, sociálním systému výhod a povinností, možnosti OSVČ, sestavení životopisu, příprava na pracovní pohovor a komunikace se zaměstnavateli při samotném hledání práce. Možnost přizpůsobení individuálním potřebám.

Jóga – Techniky uvolňování svalů a duševního napětí přizpůsobené možnostem osob s handicapem. Přes léto není, začátek lekcí až od září.

Kurz finanční gramotnosti –  Naučíme vás vyznat se v bankovních produktech, hypotékách a pojistkách. Dozvíte se, jak lépe hospodařit s rodinným rozpočtem, co je nutné platit, jak řešit případné dluhy a kde vám pomohou. Připojte se po dohodě na: https://www.amelie-zs.cz/online 

Blízcí onkologicky nemocných i onkologicky nemocní sami mohou využít zázemí Centra Amelie a jen pobýt, využít místa pro odpočinek při doprovázení blízkého či během léčby a neúčastnit se aktivit či konzultací.

Účast na aktivitách Centra je zdarma.

Amelie je tu i pro veřejnost:

tematickemesice_nahoru.jpg

Od roku 2014 nabízíme pro veřejnost účast na tematicky zaměřených měsíce, v rámci kterých probíhají besedy, přednášky, workshopy a další aktivity na téma konkrétního onkologického onemocnění. Na besedách se můžete setkat s odborníky (lékaři, psychologové, zdravotní sestry, sociální pracovníci, fyzioterapeuti atd.), kteří Vám zprostředkují informace a zodpoví Vaše dotazy o konkrétních onkologických onemocněních a možnostech jejich prevence.

Více informací najdete Tematické měsíce a program konkrétních pořádaných akcí v sekci Akce

KONTAKTY

Centrum Amelie Praha
Šaldova 15, Praha 8 (vstup ze Sokolovské ulice)
E-mail: praha@amelie-zs.cz
Tel: +420 283 880 316 a nebo +420 739 001 123

Pokud máte zájem o pravidelné zasílání programu Centra Amelie v Praze, stačí napsat na e-mail: praha@amelie-zs.cz

Pokud nám chcete dát zpětnou vazbu k fungování aktivit, Centra či služeb, budeme rádi.

Amelie