Centrum Praha

Centrum Amelie v Praze poskytuje bezplatné služby dospělým, onkologicky nemocným i jejich blízkým – partnerům, rodinám, přátelům, ale i těm kdo s nemocnými pracují. Služby jsou poskytovány částečně jako registrované sociální služby – odborné sociální poradenství a sociálně aktivizační služby pro seniory a zdravotně postižené, část služeb je podporou zdravotnímu systému a část je pacientského zaměření.

Centrum Amelie je tu stále pro vás

Můžete se tak objednat na individuální konzultaci k odborníkům na psychosociální problematiku onkologického onemocnění či na odborné sociální poradenství a další individuální a skupinové aktivity, které jsou popsány níže. Objednat se může jak nemocný, tak jeho blízký:

Od pondělí do středy na tel. 739 001 123 nebo na tel. 283 880 316 či na e-mailu praha@amelie-zs.cz

Aktuálně přinášíme:

Podívejte se na videa a přednášky on-line!

Vážení klienti,

během prázdnin se můžete těšit v nezmenšené míře na nové akce, on-line programy a pravidelná cvičení.

Váš Tým Amelie

Centrum Amelie v Praze nabízí následující aktivity:

Individuální konzultace s psycholožkou nebo psychoterapeutkou – zaměřené na podporu vyrovnání se s onemocněním, změnou, životem s nemocí nebo nemocným. Po domluvě je konzultace možná i online. V pondělí, úterý během dne (9:00 – 17:00, případně 18:00) či středu od 10:00 – 14:00. Na konzultaci může přijít člověk sám nebo i se svým blízkým. Vede psycholožka Monika Večeřová, MSc. nebo Mgr. Jitka Weber Ph. D.  Objednání je možné osobně, telefonicky na čísle 739 001 123 nebo 283 880 316 nebo emailem na psycholog@amelie-zs.cz.

Odborné sociální poradenství – napomáhá předejít mnoha nedorozuměním, které vyplývají z neznalosti systému a života s onemocněním a nabízí pomoc při řešení problémů v sociální oblasti. Zavolat či objednat se můžete od pondělí do středy. Obracet se můžete telefonicky na čísle 739 004 222 na Mgr. Šárku Slavíkovou nebo emailem na socialni@amelie-zs.cz.

Výživové poradenství – Nutriční terapeutka Lucie Vaňková vám poradí v oblasti zdravé výživy a při onemocněních akutních i chronických. Zvážení a zjištění tělesného a viscerálního tuku, BMI, sestavení individuálního jídelníčku, měření krevního tlaku. Pouze na objednání ve čtvrtek od 10:00 do 13:00.

Relaxací proti stresu (otevřená skupina) – vyzkoušíte si a naučíte se různé relaxační a antistresové techniky, které pak můžete sami praktikovat. Není třeba předchozího objednání. Probíhá v pondělí od 11:30 do 12:30. Vede psycholožka Monika Večeřová, MSc. Možné i ON-LINE. Víc informací najdete zde.

Arteterapeutická skupina pro onkologicky nemocné a jejich blízképracujeme na tvorbě osobních mandal, nepoužíváme předlohy a předtištěné vzory. Pracujeme ve skupině, která se osobně setkává. Není třeba výtvarných znalostí nebo dovedností, jen chuť zkoumat a hledat a také se sdílet ve skupině s dalšími, v pondělí od 15:00 do 16:30, celým procesem vás bude doprovázet arteterapeutka Michaela Čadková Svejkovská. Skupina je pro onkologicky nemocné a jejich blízké bezplatná a volná – není třeba chodit pravidelně, i když je to lepší. Před první návštěvou se ohlaste na praha@amelie-zs.cz.

Pilates  – pod vedením zkušené lektorky se naučíte cviky, které si zacvičíte kdykoliv doma. Probíhá v úterý od 14:00 do 15:00. Vede Daniela Peterková.

Trénink paměti – pomáhá zvládat deficity v oblasti paměti, které onkologicky nemocné po léčbě velmi často sužují a zhoršují jejich sebevědomí. Vždy ve středu od 10:00 do 12:00.  O prázdninách trénink paměti není. Vede Ing. Petra Davidová.

Jóga– techniky uvolňování svalů a duševního napětí přizpůsobené možnostem osob s handicapem. Probíhá v pondělí od 10:00 do 11:00. Vede Veronika Krohová.

Cvičení pánevního dna – Přijměte pozvání na kurz pro ženy, které se chtějí objevit, kde je pánevní dno a vrátit mu jeho původní funkčnost, zažehnout své vnitřní světlo a objevit, jak žít tady a teď. Myslíte, že (nejen) cvičení pánevního dna je nuda a není to nic pro tebe? Hledáte novou inspiraci, protože tě stále nebaví to stejné dokola? Hledáte cvičení, které můžete praktikovat kdekoli i kdykoli a zároveň vám to přinese vnitřní klid i zábavu? Pokud jste alespoň jednou odpověděla ANO, pak neváhejte a přidejte se do uceleného kurzu, kde zjistíte, že jemné zdravotní cvičení může být zábava. Jedná se o ucelený kurz, kde lekce na sebe navazují. Michaela Křížová

Klub Amelie – neformální nepravidelná setkávání nad společným tvořením (výtvarné/hudební dílny, besedy, procházky, vaření…). Probíhá jednou měsíčně většinou v pondělí, úterý či středu od 17:30 do 19:00. Sledujte v měsíčním programu a na webu v záložce Akce Praha.

Vracím se do práce – Individuální konzultace po domluvě nebo online skupina 1x za 14 dní v úterý od 9:00 v sudé týdny. Konzultace zaměřená více na hledání práce a individuální potřeby. Skupina na sdílení zkušeností a informace o práci OZP, sociálním systému výhod a povinností, možnosti OSVČ, sestavení životopisu, přípravě na pracovní pohovor a komunikaci se zaměstnavateli při samotném hledání práce. Pravidelnost není nutná. Vede sociální pracovnice Mgr. Šárka Slavíková, zájemci se mohou ozvat na socialni@amelie-zs.cz nebo tel: 739 004 222.

Podpůrná online skupina – pro sdílení emocí, pocitů a zkušeností onkologicky nemocných a blízkých. Cílem moderátorek  je vytvořit bezpečný prostor, ve kterém se může sdílet otevřeně a bez zábran. Moderátorky kontaktujte vstupním dotazníkem na www.amelie-zs.cz/vstupni-dotaznik. Probíhá vždy v lichý týden v úterý od 16:45 do 17:45.

 

Blízcí onkologicky nemocných i onkologicky nemocní sami mohou využít zázemí Centra Amelie a jen pobýt, využít místa pro odpočinek při doprovázení blízkého či během léčby a neúčastnit se aktivit či konzultací. Vybavení v hale Centra bylo pořízeno za přispění Nadačního fondu Tesco. 

Účast na aktivitách Centra je zdarma.

Amelie je tu i pro veřejnost:

tematickemesice_nahoru.jpg

Od roku 2014 nabízíme pro veřejnost účast na tematicky zaměřených měsících, v rámci kterých probíhají besedy, přednášky, workshopy a další aktivity na téma konkrétního onkologického onemocnění. Na besedách se můžete setkat s odborníky (lékaři, psychologové, zdravotní sestry, sociální pracovníci, fyzioterapeuti atd.), kteří vám zprostředkují informace a zodpoví vaše dotazy o konkrétních onkologických onemocněních a možnostech jejich prevence.

Více informací a program konkrétních pořádaných akcí najdete v sekci Akce

KONTAKTY:

Centrum Amelie Praha
Šaldova 15, Praha 8 (vstup ze Sokolovské ulice)
E-mail: praha@amelie-zs.cz
Tel: +420 283 880 316 a nebo +420 739 001 123

Pokud máte zájem o pravidelné zasílání programu Centra Amelie v Praze, stačí napsat na e-mail: praha@amelie-zs.cz

Pokud nám chcete dát zpětnou vazbu k fungování aktivit, Centra či služeb, budeme rádi.

 

Menu
Centra