Centrum Praha

Vážení klienti,

i v této náročné době, kdy celá společnost čelí onemocnění Covid 19 jsme tu stále pro Vás.

Pokud nás navštívíte v Centru Praha v Karlíně, můžete být klidní, že zde respektujeme všechna hygienická a bezpečnostní opatření, která mají minimalizovat (nejlépe zcela vyloučit) možnosti nakažení Covid 19. Pracovníci si na každou konzultaci mění jednorázové roušky, dezinfikují pracoviště, větrají a udržují Centrum i pomůcky v čistotě. Chystáme pro Vás také aktivity venku nebo on-line. Doufáme, že všichni ve zdraví zvládneme tento rok a časem se vrátíme k běžnému životu, kam patří viditelný úsměv na tváři nebo podání ruky.

Váš Tým Amelie

Centrum Amelie v Praze poskytuje bezplatné služby dospělým, onkologicky nemocným i jejich blízkým – partnerům, rodinám, přátelům, ale i těm kdo s nemocnými pracují. Služby jsou poskytovány částečně jako registrované sociální služby – odborné sociální poradenství a sociálně aktivizační služby pro seniory a zdravotně postižené, část služeb je podporou zdravotnímu systému a část je pacientského zaměření.

Můžete se tak objednat na individuální konzultaci k odborníkům na psychosociální problematiku onkologického onemocnění či na odborné sociální poradenství a další individuální a skupinové aktivity, které jsou popsány níže. Objednat se může jak nemocný, tak jeho blízký:

Od pondělí do středy na tel. 739 001 123 nebo na tel. 283 880 316 či na e-mailu praha@amelie-zs.cz

Program Centra Praha na leden 2021

Podívejte se na videa a přednášky on-line!

 

Centrum Amelie v Praze nabízí následující aktivity:

Individuální konzultace s psycholožkou nebo psychoterapeutkou – zaměřené na podporu vyrovnání se s onemocněním, změnou, životem s nemocí nebo nemocným. Po domluvě je konzultace možná i po skypu. Od pondělí do středy – během dne (9 – 17hod, ve středu do 18 hod.) Na konzultaci může přijít člověk sám nebo i se svým blízkým. Vede psycholožka Kristýna Maulenová, MSc. nebo terapeutka MgA. Olga Fleková. Kontakt pro objednání 739 001 123 nebo 283 880 316 nebo emailem na psycholog@amelie-zs.cz.

Odborné sociální poradenství – napomáhá předejít mnoha nedorozuměním, které vyplývají z neznalosti systému a života s onemocněním a nabízí pomoc při řešení problémů v sociální oblasti. Zavolat či objednat se můžete od pondělí do středy. Obracet se můžete na tel. 739 004 222 na Mgr. Martinu Hráskou a Mgr. Šárku Slavíkovou nebo emailem na socialni@amelie-zs.cz.

Arteterapie (otevřená skupina) – není důležité, zda umíme malovat či kreslit, důležité je proces tvorby prožít a díky tomu se o sobě něco dozvědět. Ostatní ve skupině nám mohou pomoci najít nové pohledy a tak mnohdy sami sebe překvapit. Není třeba předchozího objednání. Probíhá v pondělí od 10:00 do 11:30 hod. Vede arteterapeutka Bc. Michaela Čadková Svejkovská.  Možné i po Skype. 

Relaxací proti stresu (otevřená skupina)vyzkoušíte si a naučíte se různé relaxační a antistresové techniky, které pak můžete sami praktikovat. Není třeba předchozího objednání. Probíhá v pondělí od 11:30 do 12:30 hod. Vede psycholožka Kristýna Maulenová, MSc. Možné i ON-LINE. 

Pilates (otevřená skupina) – pod vedením zkušené lektorky se naučíte cviky, které si zacvičíte kdykoliv doma. Probíhá v úterý od 14:00 – 15:00 hod. V měsících červenci a srpnu se necvičí. Vede Daniela Peterková.

Trénink paměti pokročilí – pomáhá zvládat deficity v oblasti paměti, které onkologicky nemocné po léčbě velmi často sužují a zhoršují jejich sebevědomí.  Jedná se o uzavřené cykly vždy po 10-ti setkáních, ve středu v 10-12 h.  Vede Ing. Petra Davidová.

Trénink paměti pro začátečníky – druhá skupina tréninku paměti je tu pro vás v pondělí v čase 13:30 – 15:30 hod. Vede Ing. Petra Davidová.

Základy tajči (otevřená skupina) – jednoduchá relaxační cvičení, pomáhají přivést mysl a tělo do stavu harmonie sjednocováním fyzické a duševní oblasti, vedou také ke zlepšení cirkulace životní síly. Na tajči můžete přijít bez předchozího objednání. Vede MgA. Olga Fleková.

Tajči 1 – středa 14:00 – 15:00, Tajči 2 – středa  15:00 – 16:00.

  • před aktivitou probíhá čajovna (st 13:00 – 14:00) – posezení a popovídání s účastníky tajči, lektorkou a dalšími zájemci.

„Čajovna“ – můžete se dozvědět více o Amelii, lidech v ní, objednat se na další programy, posedět si, popovídat si a poznat nové lidi s podobnými problémy. Do „čajovny“ je možné přijít bez předchozího objednání ve středu od 13:00 do 14:00.

Jóga  – Techniky uvolňování svalů a duševního napětí přizpůsobené možnostem osob s handicapem. Probíhá ve čtvrtek od 9:30 – 11:00 hod. Vede Ing. Eva Musilová.

Klub Amelie – neformální nepravidelná setkávání nad společným tvořením (výtvarné/hudební dílny, besedy, procházky…). Jednou měsíčně, většinou v po nebo út od 17:30 – 19:00 hod. Sledujte v měsíčním programu a pod Akce – Centrum Praha.

Vracím se do práce – Individuální konzultace nebo práce v malé skupině zaměřená na hledání práce – informace o práci OZP, sociálním systému výhod a povinností, možnosti OSVČ, sestavení životopisu, příprava na pracovní pohovor a komunikace se zaměstnavateli při samotném hledání práce. Možnost přizpůsobení individuálním potřebám. Probíhá v úterý po domluvě. Vede sociální pracovnice Mgr. Šárka Slavíková.

Výživové poradenství – Nutriční terapeutka Lucie Vaňková vám poradí v oblasti zdravé výživy a při onemocněních akutních i chronických. Zvážení a zjištění tělesného a viscerálního tuku, BMI, sestavení individuálního jídelníčku, měření krevního tlaku. Pouze na objednání ve čtvrtek od 10:00 – 12:30 hod.

Blízcí onkologicky nemocných i onkologicky nemocní sami mohou využít zázemí Centra Amelie a jen pobýt, využít místa pro odpočinek při doprovázení blízkého či během léčby a neúčastnit se aktivit či konzultací.

Účast na aktivitách Centra je zdarma.

Amelie je tu i pro veřejnost:

tematickemesice_nahoru.jpg

Od roku 2014 nabízíme pro veřejnost účast na tematicky zaměřených měsíce, v rámci kterých probíhají besedy, přednášky, workshopy a další aktivity na téma konkrétního onkologického onemocnění. Na besedách se můžete setkat s odborníky (lékaři, psychologové, zdravotní sestry, sociální pracovníci, fyzioterapeuti atd.), kteří Vám zprostředkují informace a zodpoví Vaše dotazy o konkrétních onkologických onemocněních a možnostech jejich prevence.

Více informací najdete Tematické měsíce a program konkrétních pořádaných akcí v sekci Akce

KONTAKTY

Centrum Amelie Praha
Šaldova 15, Praha 8 (vstup ze Sokolovské ulice)
E-mail: praha@amelie-zs.cz
Tel: +420 283 880 316 a nebo +420 739 001 123

Pokud máte zájem o pravidelné zasílání programu Centra Amelie v Praze, stačí napsat na e-mail: praha@amelie-zs.cz

Pokud nám chcete dát zpětnou vazbu k fungování aktivit, Centra či služeb, budeme rádi.

Amelie