Centrum Praha

Centrum Amelie v Praze poskytuje bezplatné služby dospělým, onkologicky nemocným i jejich blízkým – partnerům, rodinám, přátelům, ale i těm kdo s nemocnými pracují. Služby jsou poskytovány částečně jako registrované sociální služby – odborné sociální poradenství a sociálně aktivizační služby pro seniory a zdravotně postižené, část služeb je podporou zdravotnímu systému a část je pacientského zaměření.

Centrum Amelie je tu stále pro vás

Můžete se tak objednat na individuální konzultaci k odborníkům na psychosociální problematiku onkologického onemocnění či na odborné sociální poradenství a další individuální a skupinové aktivity, které jsou popsány níže. Objednat se může jak nemocný, tak jeho blízký:

Od pondělí do středy na tel. 739 001 123 nebo na tel. 283 880 316 či na e-mailu praha@amelie-zs.cz

Aktuálně přinášíme:

Program Centra Praha na leden 2022

Program Centra Praha na prosinec 2021

Podívejte se na videa a přednášky on-line!

Vážení klienti,

i v této náročné době, kdy celá společnost čelí onemocnění Covid 19 jsme tu stále pro Vás.

Pokud nás navštívíte v Centru Praha v Karlíně, můžete být klidní, že zde respektujeme všechna hygienická a bezpečnostní opatření, která mají minimalizovat (nejlépe zcela vyloučit) možnosti nakažení Covid 19. Pracovníci si na každou konzultaci mění jednorázové roušky, dezinfikují pracoviště, větrají a udržují Centrum i pomůcky v čistotě. Chystáme pro Vás také aktivity venku nebo on-line. Doufáme, že všichni ve zdraví zvládneme tento rok a časem se vrátíme k běžnému životu, kam patří viditelný úsměv na tváři nebo podání ruky.

Váš Tým Amelie

V současné situaci doporučujeme se na konzultaci domluvit předem e-mailem na praha@amelie-zs.cz nebo na čísle +420 739 001 123.

Centrum Amelie v Praze nabízí následující aktivity:

Individuální konzultace s psycholožkou nebo psychoterapeutkou – zaměřené na podporu vyrovnání se s onemocněním, změnou, životem s nemocí nebo nemocným. Po domluvě je konzultace možná i po skypu. Od pondělí do středy během dne (9:00 – 17:00, ve středu do 18:00) Na konzultaci může přijít člověk sám nebo i se svým blízkým. Vede psycholožka Monika Večeřová, MSc. nebo terapeutka MgA. Olga Fleková.  Objednání je možné osobně, telefonicky na čísle 739 001 123 nebo 283 880 316 nebo emailem na psycholog@amelie-zs.cz.

Odborné sociální poradenství – napomáhá předejít mnoha nedorozuměním, které vyplývají z neznalosti systému a života s onemocněním a nabízí pomoc při řešení problémů v sociální oblasti. Zavolat či objednat se můžete od pondělí do středy. Obracet se můžete telefonicky na čísle 739 004 222 na Mgr. Martinu Hráskou a Mgr. Šárku Slavíkovou nebo emailem na socialni@amelie-zs.cz.

Výživové poradenství – Nutriční terapeutka Lucie Vaňková vám poradí v oblasti zdravé výživy a při onemocněních akutních i chronických. Zvážení a zjištění tělesného a viscerálního tuku, BMI, sestavení individuálního jídelníčku, měření krevního tlaku. Pouze na objednání ve čtvrtek od 10:00 do 13:00.

Relaxací proti stresu (otevřená skupina) – vyzkoušíte si a naučíte se různé relaxační a antistresové techniky, které pak můžete sami praktikovat. Není třeba předchozího objednání. Probíhá v pondělí od 11:30 do 12:30. Vede psycholožka Monika Večeřová, MSc. Možné i ON-LINE. Víc informací najdete zde.

Pilates (otevřená skupina) – pod vedením zkušené lektorky se naučíte cviky, které si zacvičíte kdykoliv doma. Probíhá v úterý od 14:00 do 15:00. V měsících červenci a srpnu se necvičí. Vede Daniela Peterková.

Trénink paměti – pomáhá zvládat deficity v oblasti paměti, které onkologicky nemocné po léčbě velmi často sužují a zhoršují jejich sebevědomí.  Skupina se potkává ve středu od 10:00 do 12:00.  Vede Ing. Petra Davidová.

Základy tajči (otevřená skupina) – jednoduchá relaxační cvičení pomáhají přivést mysl a tělo do stavu harmonie sjednocováním fyzické a duševní oblasti, vedou také ke zlepšení cirkulace životní síly. Na tajči můžete přijít bez předchozího objednání vždy ve středu od 14:30 do 15:30. Vede MgA. Olga Fleková.

„Čajovna“ – můžete se dozvědět více o Amelii, lidech v ní, objednat se na další programy, posedět si, popovídat si a poznat nové lidi s podobnými problémy. Do „čajovny“ je možné přijít bez předchozího objednání v pondělí nebo ve středu od 13:00 do 14:00.

Jóga  – techniky uvolňování svalů a duševního napětí přizpůsobené možnostem osob s handicapem. Probíhá ve čtvrtek od 9:30 do 11:00. Vede Ing. Eva Musilová.

Klub Amelie – neformální nepravidelná setkávání nad společným tvořením (výtvarné/hudební dílny, besedy, procházky…). Probíhá jednou měsíčně většinou v pondělí nebo úterý od 17:30 do 19:00. Sledujte v měsíčním programu a na webu v záložce Akce Praha.

Vracím se do práce – Individuální konzultace po domluvě nebo online skupina 1x za 14 dní v úterý od 9:00 v sudé týdny. Konzultace zaměřená více na hledání práce a individuální potřeby. Skupina na sdílení zkušeností a informace o práci OZP, sociálním systému výhod a povinností, možnosti OSVČ, sestavení životopisu, přípravě na pracovní pohovor a komunikaci se zaměstnavateli při samotném hledání práce. Pravidelnost není nutná. Vede sociální pracovnice Mgr. Šárka Slavíková, zájemci se mohou ozvat na socialni@amelie-zs.cz nebo tel: 739 004 222.

Podpůrná online skupina – pro sdílení emocí, pocitů a zkušeností onkologicky nemocných a blízkých. Cílem moderátorek Olgy Flekové a Moniky Večeřové je vytvořit bezpečný prostor, ve kterém se může sdílet otevřeně a bez zábran. Moderátorky kontaktujte vstupním dotazníkem na www.amelie-zs.cz/vstupni-dotaznik. Termíny setkání v prvním čtvrtletí 2021 jsou 20.1., 3. 2., 17. 2., 10. 3. a 24. 3 od 16:30 do 17:30.

 

Blízcí onkologicky nemocných i onkologicky nemocní sami mohou využít zázemí Centra Amelie a jen pobýt, využít místa pro odpočinek při doprovázení blízkého či během léčby a neúčastnit se aktivit či konzultací.

Účast na aktivitách Centra je zdarma.

Amelie je tu i pro veřejnost:

tematickemesice_nahoru.jpg

Od roku 2014 nabízíme pro veřejnost účast na tematicky zaměřených měsících, v rámci kterých probíhají besedy, přednášky, workshopy a další aktivity na téma konkrétního onkologického onemocnění. Na besedách se můžete setkat s odborníky (lékaři, psychologové, zdravotní sestry, sociální pracovníci, fyzioterapeuti atd.), kteří vám zprostředkují informace a zodpoví vaše dotazy o konkrétních onkologických onemocněních a možnostech jejich prevence.

Více informací najdete Tematické měsíce a program konkrétních pořádaných akcí v sekci Akce

KONTAKTY

Centrum Amelie Praha
Šaldova 15, Praha 8 (vstup ze Sokolovské ulice)
E-mail: praha@amelie-zs.cz
Tel: +420 283 880 316 a nebo +420 739 001 123

Pokud máte zájem o pravidelné zasílání programu Centra Amelie v Praze, stačí napsat na e-mail: praha@amelie-zs.cz

Pokud nám chcete dát zpětnou vazbu k fungování aktivit, Centra či služeb, budeme rádi.

Menu
Centra