Dobrovolníci

Dobrovolníci působí na Onkologické klinice Krajské nemocnice Liberec, a to nejdříve přes spolupráci na ambulanci a od r. 2020 i na onkologických lůžkách. Jejich posláním je přinášet do nemocničního prostředí více lidského kontaktu, pomáhat pacientům odreagovat se, vyplnit jejich volný čas zajímavými aktivitami a přispět k celkovému zpříjemnění prostředí na klinice.

Dobrovolníci působí jednak na lůžkovém oddělení jako společníci u lůžka, kde si s pacienty povídají, předčítají jim, hrají společenské hry nebo se věnují výtvarným činnostem. Na lůžkové oddělení mohou dobrovolníci docházet každý všední den, případně i o víkendu (aktivity s pacienty trvají zpravidla 1–2 hodiny).

Dobrovolníci Amelie působí také na ambulantní části kliniky, kde zpříjemňují chvíle nemocným v čekárně, poskytují jim občerstvení i informace o službách Amelie. Na ambulanci přicházejí dobrovolníci v dopoledních hodinách od pondělí do pátku.

Centru Amelie Liberec pak mohou dobrovolníci spolupracovat při přípravách aktivit pro klienty nebo pomáhat při organizaci nejrůznějších akcí pro veřejnost.

 

Jak se stát dobrovolníkem Amelie?

Amelie hledá dobrovolníky průběžně.

Každý zájemce projde dvoudenním školením, které vedou zkušení lektoři a odborníci na sociálně-zdravotní a psycho-onkologickou problematiku.

Dobrovolnický program Amelie je akreditovaný. Dobrovolníci podepisují s Amelií smlouvu, jsou pojištěni na svou činnost a docházejí na supervize.

Školení dobrovolníků pro nemocnici probíhá v Praze vždy na jaře a 2x na podzim, na jednorázové akce a nebo mimo nemocnici se zaškoluje průběžně. Kontaktovat koordinátorku dobrovolníků můžete kdykoli v průběhu roku.

 

KONTAKT

Koordinátorka dobrovolníků Liberec
E-mail: dobrovolnici.lk@amelie-zs.cz
Tel: +420 776 610 429

 

Menu
Centra