Arteterapie

Arteterapie jako podpora onkologicky nemocných a jejich blízkých

Kreativní terapie, v různých svých podobách – výtvarné, taneční a pohybové, hudební a dalších, je jednou z podpůrných aktivit, která se v oblasti psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým nabízí. Existuje pro to celá řada výzkumů. Využívá se působení účinků umění na člověka s cílem jej dále rozvíjet, kultivovat. Kreativní techniky se mohou zdát mnohdy zábavné a jakoby samozřejmé. Pod vedením odborně vzdělaného terapeuta (arteterapeuta, muzikoterapeuta, dramaterapeuta, poetoterapeuta, biblioterapeuta, tanšního či pohybového terapeuta) a díky práci skupiny se však může člověk dozvědět mnohé o sobě, využívat svých nerozvíjených možností, stejně jako může pomoci ostatním v jejich rozvoji.

V Amelii se s arteterapií setkáte v mnoha jejích aktivitách a projektech.

Samostatně bývá v nabídce Center Amelie jako arteterapie, muzikoterapie, dramaterapie či práce se slovem a nebo formou pasivního působení na člověka při návštěvách výstav či koncertů.

V klubových aktivitách Center a v dobrovolnickém programu v nemocnicích se nabízí vždy i výtvarné  činnosti, které jsou zacíleny buď na zvládnutí nějaké konkrétní rukodělné techniky nebo jako prostředek redukce stresu. S výtvarnými aktivitami se tak můžete setkat na nepravděpodobných místech jako je onkologie či čekárna. Stálé místo má mezi aktivitami v nemocnici i hudba a zpěv.

V projektu Tulipánový měsíc je dokonce výtvarná tvorba vzkazem, který posílá autor do nemocnic nemocným. Nebo dobrovolníci dochází za nemocnicí a hrají a zpívají jako lidský jukebox.

Pro nabídku konkrétních aktivit se můžete podívat na programy jednotlivých Center – uvidíte kdy a jaké aktivity Centra nabízejí a to včetně návštěv výstav.

Vždy inovujeme aktuální nabídku  na arteterapii on-line – i v době pandemií se můžeme realizovat s tužkou a papírem!

Zde jedna ochutnávka za vše a nebo jedna hudební.

Jak působí arteterapie v AJ

Pojďte tvořit, pojďte být aktivní!

Co by vás ještě mohlo zajímat:

Menu
Centra