Arteterapie

Arteterapie je jednou z podpůrných aktivit, která se v oblasti psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým nabízí. Existuje pro to celá řada výzkumů. Arteterapie využívá působení účinků umění na člověka s cílem jej dále rozvíjet, kultivovat. Arteterapie se může zdát mnohdy jako zábava. Pod vedením odborně vzdělaného lektora a díky práci skupiny se však může člověk dozvědět mnohé o sobě, dále se rozvíjet, stejně jako může pomoci ostatním v jejich rozvoji.

 

V Amelii se s arteterapií setkáte v mnoha jejích aktivitách a projektech.

Samostatně bývá v nabídce Center Amelie jako arteterapie, muzikoterapie, dramaterapie či práce se slovem a nebo formou pasivního působení na člověka při návštěvách výstav či koncertů.

V klubových aktivitách Center a v dobrovolnickém programu v nemocnicích se nabízí vždy i výtvarné  činnosti, které jsou zacíleny buď na zvládnutí nějaké konkrétní rukodělné techniky nebo jako prostředek redukce stresu. S výtvarnými aktivitami se tak můžete setkat na nepravděpodobných místech jako je onkologie či čekárna. Stálé místo má mezi aktivitami v nemocnici i hudba a zpěv.

V projektu Tulipánový měsíc je dokonce výtvarná tvorba vzkazem, který posílá autor do nemocnic nemocným. Nebo dobrovolníci dochází za nemocnicí a hrají a zpívají jako lidský jukebox.

Pro nabídku konkrétních aktivit se můžete podívat na programy jednotlivých Center – uvidíte kdy a jaké aktivity Centra nabízejí a to včetně návštěv výstav.

Zde jedna ochutnávka za vše.

Jak působí arteterapie v AJ

Amelie