Amelie, z.s.

Video o tom, co Amelie dělá a jaká je, od Impact.cz a spousty dobrovolníků, kteří na tom pracovali:

 

O Amelii od její předsedkyně a sociální pracovnice Šárky Slavíkové z roku 2023 z rádia Applaus o neziskovkách:

Projekt psychosociální pomoci připravovala od podzimu 2005 Pavla Tichá, v té době 36 letá invalidní důchodkyně po první onkologické léčbě s mnohaletou praxí v projektovém řízení a marketingové komunikaci. Byla si jistá, že je nutné v systému péče o onkologicky nemocné řadu věcí změnit. Vstoupila jako dobrovolnice na lůžkové oddělení Onkologické kliniky 1. LF UK Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Poháněná touhou „polidštit“ systém péče o onkologicky nemocné, se pustila do budování organizace, jejíž vize se dodnes v podstatě nezměnila.

Na jaře 2006 do projektu vstoupila jako odborný garant MUDr. Henrieta Tondlová, která se věnovala psycho-onkologické problematice již od osmdesátých let minulého století. „Program Amelie“, jak se první projekt jmenoval, si vytyčil za cíl rozvíjet odbornou psychosociální pomoc onkologicky a jinak nemocným a jejich blízkým. Na něj se začali nabalovat další „dobrovolní odborníci“ na nejrůznější oblasti. Většina z nich v Amelii dosud působí, nyní již profesionálně.

Občanské sdružení Amelie bylo zaregistrováno 22. prosince 2006. Od té doby prošlo jedinou zásadní změnou a sice změnou na zapsaný spolek, čímž se změnil i název a to na současný Amelie, z.s. K této změně a zapsání do spolkového rejstříku došlo v květnu 2016.

Amelie je registrována ve spolkovém rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou L 17318.

Dále by Vás mohlo zajímat:

Menu
Centra