Dobrovolníci

V Olomouci působí dobrovolníci Amelie ve Fakultní nemocnici Olomouc a v Centru Amelie:

Na Onkologické klinice FN Olomouc připravují od r. 2009 dobrovolníci pro pacienty individuální i skupinové výtvarné a hudební aktivity nebo působí jako společníci u lůžka, kdy si s pacienty povídají, předčítají jim, hrají společenské hry, případně je mohou vzít na procházku. Dobrovolníci přinášejí do nemocničního prostředí více lidského kontaktu, pomáhají pacientům odreagovat se, vyplňují jejich volný čas zajímavými aktivitami a přispívají k celkovému zpříjemnění prostředí na klinice. Dobrovolnický program na Onkologické klinice FN Olomouc probíhá každé úterý a čtvrtek vždy od 15 hodin, případně i o víkendu (aktivity s pacienty trvají zpravidla 1 – 2 hodiny).

Od března roku 2016 působí dobrovolníci Amelie také na ambulantní části kliniky, kde zpříjemňují chvíle nemocným v čekárně a poskytují informace o službách Amelie. V Centru Amelie Olomouc dobrovolníci spolupracují při přípravách aktivit pro klienty nebo pomáhají při organizaci společenských a kulturních akcí.

Dobrovolnice získala historicky první Cenu rektora UP za činnost v dobrovolnickém programu Amelie. Ocenění za rok 2018 získal další z našich dobrovolníků!

Chcete dát svému životu nový rozměr, získat neocenitelné životní zkušenosti nebo smysluplně využít volný čas?

STAŇTE SE DOBROVOLNÍKY V PROGRAMECH S ONKOLOGICKÝM ZAMĚŘENÍM!

Amelie hledá průběžně zájemce o akreditovaný dobrovolnický program na Onkologické klinice FN Olomouc a v Centru Amelie Olomouc. Každý zájemce projde dvoudenním školením, které vedou zkušení lektoři a odborníci na sociálně-zdravotní a psycho-onkologickou problematiku. Nejbližší termín školení pro vstup do akreditovaného dobrovolnického programu Amelie v Olomouci je 7.-8. dubna 2022.

Pokud však máte zájem o jiný typ dobrovolnictví, kontaktujte nás. Dobrovolníky potřebujeme a vítáme neustále!

KONTAKT:
Koordinátorka dobrovolníků Centra Amelie Olomouc
Email: dobrovolnici.olomoucko@amelie-zs.cz
Tel: +420 734 409 757

Při výzdobě onkologické ambulance
Foto: Tereza Kvapil Pokorná
Dobrovolníci Amelie při mikulášské nadílce
Foto: Jana Maršálková
Menu
Centra