Dobrovolníci

V Olomouci působí dobrovolníci Amelie ve Fakultní nemocnici Olomouc a v Centru Amelie:

Na Onkologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc připravují dobrovolníci Amelie pro pacienty skupinové výtvarné a hudební aktivity nebo působí jako takzvaní společníci u lůžka, kdy si s pacienty povídají, předčítají jim, hrají společenské hry, případně je mohou vzít na procházku v areálu nemocnice. Dobrovolníci tak přinášejí do nemocničního prostředí více lidského kontaktu, pomáhají pacientům odreagovat se, vyplňují jejich volný čas zajímavými aktivitami a přispívají k celkovému zpříjemnění prostředí na klinice. Dobrovolnický program na Onkologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc probíhá každé úterý a čtvrtek vždy od 15 hodin, případně i o víkendu (aktivity s pacienty trvají zpravidla 1 – 2 hodiny). Od března roku 2016 působí dobrovolníci Amelie také na ambulantní části kliniky, kde zpříjemňují chvíle nemocným v čekárně a poskytují informace o službách Amelie. V Centru Amelie Olomouc dobrovolníci spolupracují při přípravách aktivit pro klienty nebo pomáhají při organizaci společenských a kulturních akcí.

Dobrovolnice Amelie získala ocenění za dobrovolnickou činnost Křesadlo. Více informací naleznete zde.

Chcete dát svému životu nový rozměr, získat neocenitelné životní zkušenosti nebo smysluplně využít volný čas?

STAŇTE SE DOBROVOLNÍKY V PROGRAMECH S ONKOLOGICKÝM ZAMĚŘENÍM!

Amelie hledá průběžně zájemce o akreditovaný dobrovolnický program na Onkologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc a v Centru Amelie Olomouc. Každý zájemce musí projít dvoudenním školením, které vedou zkušení lektoři a odborníci na sociálně-zdravotní a psycho-onkologickou problematiku.

Nejbližší termín školení pro vstup do akreditovaného dobrovolnického programu Amelie v Olomouci je jaro 2018.

Pokud však máte zájem o další možnosti spolupráce v rámci našeho dobrovolnického programu, kontaktujte nás. Dobrovolníky zde potřebujeme a vítáme neustále!

KONTAKT:
Koordinátorka dobrovolníků Centra Amelie Olomouc
E-mail: dobrovolnici.olomoucko@amelie-zs.cz
Tel: +420 734 409 757

   

Foto Jana Maršálková