Školení pro dobrovolníky

Školení pro dobrovolníky v nemocnici je 2 denní a plánuje se minimálně 5 ročně – 3x v Centru Amelie v Praze a 2x v Centru Amelie v Olomouci. Dobrovolníci pro Nemocnici Na Pleši, Krajskou nemocnici v Liberci a pro FN Hradec Králové se mohou školit v jakémkoli Centru, s kapacitou je však na ně přednostně myšleno v Praze.

Nyní připravujeme školení 21. – 22. 9. pro Prahu, Hradec a Střední Čechy a také Liberec – v Praze

19. – 20. 10. v Olomouci

a 23. – 24. 11. v Praze pro Prahu, Hradec a Střední Čechy a také Liberec

On-line přihláška zde

Jeho obsahem je seznámení s dobrovolnictvím obecně a ve zdravotnických zařízeních specificky, psychosociální problematika onkologicky nemocných z pohledu lékaře, sociálního pracovníka a psychoterapeuta a také praktická návštěva v nemocnici.

Školící týmy:

Mgr. Šárka Slavíková, MUDr. Alexandra Aschermannová, Bc. Michaela Čadková Svejkovská, MUDr. Karel Cwiertka a koordinátorky dobrovolníků Amelie

Ubytování a strava:

Stravování a ubytování si zájemci zajišťují sami. Naobědvat se lze v okolních restauracích poblíž Centra Amelie.

Cena školení:

Školení je zdarma pro zájemce o dobrovolnickou činnost v programech Amelie, kteří se k tomu zaváží podpisem.

Pro zájemce z jiných organizací či pro zájemce jen o školení nabízíme toto školení za poplatek 2000,- Kč na osobu.

Nezapomeňte si vzít s sebou:

• blok na poznámky
  • tužku a propisku
  • pohodlné oblečení na sezení
  • přezuvky

Zájemce o školení z jiné organizace se může školení účastnit také a to po předložení písemného potvrzení vysílající organizace (nemusí pak absolvovat celou vstupní proceduru a koordinátoři jej nebudou dále oslovovat). Po školení dostanou potvrzení o účasti a písemné vyjádření školícího týmu. Za vyškolení pro dobrovolníky z jiných organizací účtujeme poplatek ad výše.

Školení pro další projekty a aktivity (Tulipánový měsíc, administrativní pomoc v Centru, roznos letáků, pomoc při organizaci apod.) je realizováno ad hoc s koordinátorkou dobrovolníků a koordinátorkou projektu, pod kterým by dobrovolník působil. Je třeba být v kontaktu s koordinátorkou dobrovolníků.

Zájemci se mohou průběžně hlásit a domluvit si informační schůzku s koordinátorkami dobrovolníků nebo rovnou zaslat přihlášku

KONTAKTY:

Koordinátorka dobrovolníků Praha