Technika pro snížení stresu

Jak pro sebe udělat něco jednoduchého a dobrého? Zkuste omalovánky pro dospělé.

Vybarvování je relaxace, zbavuje stresu, zlepšuje soustředění a je to také trénink jemné motoriky. Při vybarvování podle přesně daných linií mozek nejen relaxuje, ale zároveň se může soustředit na jinou činnost. Při vybarvování se také zapojují centra mozku určená pro kreativní vyjádření a vyvažují tak logické myšlení a organizační procesy. A pocit klidu a štěstí z hotového obrázku povzbudí, nabídne realizaci.

Soustředění, pečlivost a pozornost věnovaná vybarvování nás tak může dovést až ke skutečnému pocitu spokojenosti a míru. Můžeme se při vybarvování uvolnit a vytvořit si svoje vlastní útočiště před shonem každodenního života. Vybarvování navíc není náročné na postup, nevyžaduje přesné instrukce, není třeba drahých výtvarných pomůcek ani speciální prostředí.

Pro omalovánky si můžeme stáhnout či v knihkupectvích zakoupit různé vzory, mandaly, spojovačky, dokreslovačky a prostě se jen ponořit do barevnosti pastelek a předlohy a vybarvovat a vybarvovat. Není třeba se obávat, že bychom „nějak vypadali“, mnoho činností, které jsme dělali jako děti je vysoce účinných a tak je to i u omalovánek. Vyzkoušejte a uvidíte.

Menu
Centra