Dobrovolníci

Ve Středočeském kraji dobrovolníci Amelie působí v Nemocnici Na Pleši.

Dobrovolníci dochází na lůžkové oddělení (onkologie a paliativní jednotka) a působí jako společníci u lůžka nebo připravují tvořivé dílny pro nemocné. Od jara 2016 probíhá v březnu tradiční Tulipánový měsíc se svou výzdobou onkologie a mnoha akcemi pro nemocné (tvořivé dílný, živý jukebox a další). V nemocnici Na Pleši se také pořádají různé jednorázové akce (divadelní a hudební vystoupení, výtvarné tvoření).

Aby byla dobrovolnická práce bezpečná jak pro dobrovolníky, tak pro nemocné, musí každý dobrovolník, který přichází do kontaktu s nemocnými a jejich blízkými projít školením dobrovolníků. To probíhá pravidelně min. 2x ročně. Kromě toho dobrovolníci musí podepsat smlouvu, jsou pojištěni na svou činnost a dochází na supervize.

Nejbližší školení dobrovolníků proběhne 16.-17.4.2020 v Centru Amelie v Praze. Zájemci se mohou průběžně hlásit a domluvit si informační schůzku s koordinátorkou dobrovolníků.

KONTAKTY

Dina Rišianová

Koordinátorka dobrovolníků Střední Čechy
E-mail: dina.risianova@amelie-zs.cz
Tel: +420 608 458 303

Dobrovolnickou činnost v Nemocnici na Pleši vám pomohou přiblížit i zveřejněné rozhovory s našimi dobrovolníky – Evou, Danou a Jirkou.

Amelie