Dobrovolníci

Ve Středočeském kraji dobrovolníci Amelie působí v Nemocnici Na Pleši.

Dobrovolníci docházejí na lůžkové oddělení (onkologie a paliativní jednotka) a působí jako společníci u lůžka nebo připravují výtvarné dílny pro nemocné. Od roku 2016 probíhá vždy v březnu tradiční Tulipánový měsíc se svou výzdobou onkologie a mnoha akcemi pro nemocné (tvořivé dílny, živý jukebox a další). V Nemocnici Na Pleši se také pořádají různé jednorázové akce (divadelní a hudební vystoupení, přednášky).

Aby byla dobrovolnická práce bezpečná jak pro dobrovolníky, tak pro nemocné, musí každý dobrovolník, který přichází do kontaktu s nemocnými a jejich blízkými projít školením dobrovolníků. To probíhá pravidelně min. 2x ročně. Kromě toho dobrovolníci musí podepsat smlouvu, jsou pojištěni na svou činnost a dochází na supervize.

Nejbližší školení dobrovolníků proběhne v termínu 21.-22.4. 2022 v Centru Amelie v Praze. Zájemci se mohou průběžně hlásit a domluvit si informační schůzku s koordinátorkou dobrovolníků.

Dina Rišianová

Koordinátorka dobrovolníků Střední Čechy
E-mail: dina.risianova@amelie-zs.cz
Tel: +420 608 458 303

Dobrovolnickou činnost v Nemocnici na Pleši vám pomohou přiblížit i zveřejněné rozhovory s našimi dobrovolníky – Míšou, Evou, Danou a Jirkou.