Literární soutěž pro středoškoláky

Literární soutěž ŽÍT, NEJEN PŘEŽÍVAT, kterou zaštiťuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, byla otevřena všem středoškolákům ve věku 15 až 19 let

Přijímána byla prozaická díla, která nebyl delší než 6 normostran (1 800 znaků včetně mezer) od studentů středních škol. Souhlas se zpracováním osobních údajů a zařazením literárního příspěvku do soutěže ke stažení zde.

Žánr omezen není, soutěžní texty však musely obsahovat tři klíčová slova:

POMOCNÍK – HRDINA – NÁVRAT

Odborná porota vybrala 12 nejlepších textů postupujících do závěrečného vyhlášení vítězů, které se uskuteční 27. března 2024 v 16:00 v Praze v Karlíně. Novinka k akci a následná komunikace proběhne na facebooku, IG a YouTube Amelie.

Hlavní cenou je vydání vítězných textů v audio podobě (nahrávání ve zvukovém studiu Napa Records se známými herci) a workshop se zkušenými spisovateli o tvorbě a vyprávění příběhů.

Uzávěrka soutěže byla 14.12. – soutěž je uzavřena.

Projekt podporují: