Akce v Centrech Amelie

Do akcí se připojují i Centra Amelie, která nabízejí v březnu přednášky, workshopy a akce.

Vše je bezplatné a volně přístupné veřejnosti.

Na co se můžete těšit?

28.3. v 16:00 v Centru Amelie v Praze připravily Mgr. Anna Rubešová PhD. a MgA. Olga Fleková workshop „Jak zlepšit komunikaci v rodině“

29.3. v 16:30 proběhne v Centru Amelie v Praze přednáška na téma „Etický pohled na komunikaci lékaře a pacienta“ Mgr. Tereza Cimrmannová, Ph.D.

Více naleznete v nabídce programů jednotlivých Center Amelie. Případné dotazy směrujte na koordinátory Center.

Buďme aktivní a zvídaví, zajímejme se.

A krátké info o tom, co již proběhlo, spolu s fotografiemi z akcí:

6.3. v Centru Amelie v Praze byla v 17:00 přednáška „Nemoc jako tabu“ PhDr. Jiřiny Šiklové, CSc.

10.3. v 16:00 proběhl pro Centrum Amelie v Liberci v Krajské vědecké knihovně workshop Jarního tvoření pro rodiny s dětmi s názvem „Dárek pro babičku“.  Při tvoření si návštěvníci mohli vyrobit jarní věnce z proutí a peříček, růže z krabic od vajec či polystyrénu. Ti menší si pak mohli vystřihnout vajíčka ze čtvrtky s nazdobením dle vlastních představ.

13.3. v 16:00 o svém pohledu na psychosociální problematiku jakožto onkologa z praxe hovořila ve své přednášce doc. MUDr. Petra Tesařová, CSc., v Centru Amelie v Praze. Paní docentra ukázala na své praxi mnoho témat, která lékař se svým nemocným řeší a apelovala ve prospěch spolupráce nejen mezi lékařem a pacientem, ale i dalšími, kdo mohou ulevit přetížené a v mnohém komplikované situaci lékaře v současném zdravotnickém systému. Za její vstřícnost a otevřenost jí děkoval nejeden účastník.

13.3. proběhlo jarní tvoření v Centru Amelie v Olomouci

16.3. se Centrum Amelie v Rakovníku vydalo na společný výlet Senomaty – Přílepské Skály s nordic walking holemi a nebo bez nich. Vyšlo jim nádherné počasí a někteří ušli i více než 18 km. Účast byla více než krásná.

20.3. se v 16:30 v Centru Amelie v Olomouci odehrál arteterapeutický workshop sypaných mandal pod vedením Mgr. Marie Pijáčkové. Účastníci se dozvěděli něco z historie a teorie, ale především sami zakusili tuto krásnou techniku s mnoha barevnými zrníčky písku a relaxací při činnosti.

22.3. v 16:00 v Centru Amelie v Praze proběhla pod vedením Adély Vlačihové přednáška s diskusí „Jak může pomoci koučink onkologicky nemocným“. Účast byla krásná a věříme, že každý našel dost důvodů proč tento způsob práce může být onkologicky nemocným užitečný.

workshop v Olomouci
program akcí v Praze   

Přednáška Doc.Petry Tesařové
Přednáška o psychosociální pomoci
Nemoc jako tabu

 

 

 

 

 

 

Tvoření v Centru Amelie Olomouc
Etika a Mgr. Tereza Cimmermanová
Menu
Centra