Co říká psycholožka Kristýna o Tulipánovém měsíci?

V poslední době se zvyšuje počet klientů – ať už samotných pacientů různých onkologických diagnóz či fází léčby (i po ní), či blízkých. Věkové spektrum klientů je dosti široké, nepřestává mě překvapovat, kolik mladých lidí onemocní. Na druhou stranu mě těší, že obrátit se na pomoc k psychologovi či terapeutovi je více a více bráno jako normální – a to i díky osvětě nejen na poli psychoonkologie.

Mnoho klientů přichází s tím, že nechtějí svými obavami a strachy zatěžovat své blízké a je pro ně úlevné mít prostor mluvit, brečet, cítit vztek i další emoce bez cenzury s „někým cizím“. Některé příběhy mě samozřejmě zasáhnou více, nicméně díky supervizi a technikám práce s emocemi, jež jsem si osvojila, s klienty pracuji s řešitelnými i neřešitelnými tématy – jsem tu proto, aby na to nebyli sami.

Tulipánový měsíc zdůrazňuje důležitost psychosociální problematiky u onkologicky nemocných a jejich blízkých a přesně tuto podporu nabízí v Centru Praha psycholožka Kristýna Maulenová, MSc. Kristýna konzultuje s česky i anglicky mluvícími klienty osobně, přes Skype či telefon a email. 

Menu
Centra