Poselství starých Toltéků i pro Amelii

Toltécká moudrost pomáhá i dnes

O moudrých a nadčsových 4 dohodách se můžeme dočíst v knize Dona Miguela Ruize „Čtyři dohody“, která je již mnoho let k dostání v knihkupectvích a zdobí nejednu knihovničku. Podívat se na ně a poslechnout si je v dnešním hávu můžeme v představeních Jaroslava Duška.

Ten pak přes spolupráci s Veřejně prospěšným spolkem Anaon nabízí část výtěžku z představení různým neziskovým projektům či organizacím. Této podpory se dostalo i Amelii. Konkrétně Amelie obdržela 25 tisíc korun z představení Pátá dohoda, které proběhlo 3.5.2019 v Jablonci.

Všem, kdo nás takto podpořili děkujeme!

A co je to s těmi dohodami? Podívejte sami, případně si počtěte nebo zajděte na představení!

  • První dohoda: Nehřešte slovem – odkazuje nás k vědomému užívání slova, které má být užíváno s rozmyslem, láskou a pravdivě.
  • Druhá dohoda: Neberte nic osobně – protože realita chování či názorů jiných lidí je jejich realitou, každý máme svojí a do té jiných nám nic moc není, naučme se zůstávat neutrální a brát věci tak, jak jsou
  • Třetí dohoda: Nevytvářejte si žádné domněnky – přestaňme předpokládat, ptejme se. To nás uchrání mnoha zklamání a konfliktů a osvobodí nás od strachu z představ a nedorozumění s jinými.
  • Čtvrtá dohoda: Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete – právě tady a teď a pak se nemusíte obávat svých chyb, protože jste se jich prostě nemohli vyvarovat více, ale jsou zdrojem vašeho učení.

zdroj: https://www.cestyksobe.cz/ctyri-dohody-tajne-uceni-starych-tolteku/20672

Menu
Centra