Novinky z dění Amelie pro dárce a podporovatele

Co se děje v Amelii v listopadu 2024?

Finančně se Amelii daří udržovat rozpočet plánovaný na rok 2023, včetně plánu na velmi mírné zvýšení mezd pracovníkům. Stále se hledají zdroje pro dofinancování a akce na podporu fundraisingu a komunikace, aby o nás bylo vidět i slyšet.

 

Co se v Amelii plánuje

Konference I slova léčí VI. již proběhla, ale i pro velkou konkurenci zdravotnických konferencí se jí každý zúčastnit nemohl. I proto připravujeme videa z jednotlivých příspěvků, které v brzké době přidáme na YouTube Amelie a web konference.

Již je připravena k tisku první brožura pro blízké onkologicky nemocných, která by měla být k dispozici veřejnosti nejpozději začátkem prosince jak tiskem, tak ke stažení na webu Amelie.

V polovině prosince bude ukončen sběr dílek pro literární soutěž „Žít nejen přežívat“. Během ledna a části února dojde k jejich hodnocení odbornou porotou a přípravě pro vyhlášení vítězů na zahájení Tulipánového měsíce 2024.

A samozřejmě, že se připravuje Tulipánový měsíc 2024. Již se oslovují školy pro výzdobu onkologií, připravují akce na březen 2024 a pilně sbírají zdroje na realizaci celoměsíční akce, která propojuje zdravé i nemocné. Loňský rok a informace k náhledu ZDE.

 

Pokud se chcete propojit s Amelií a podpořit ji svou vlastní akcí nebo se potkat

21. 11. zve Centrum Amelie v Rakovníku na kulturně společenské posezení Iva a její hosté. Přijďte posedět a poslechnout zajímavé příběhy a historky ze života osobností.

Přijďte na vánoční besídky a večírky do Center Amelie – 6. 12. v Liberci, 14. 12. v Olomouci a 19. 12. v Praze, více info vždy pod každým Centrem nebo v newsletteru.

Od 10. do 16. 12. bude probíhat v OC Forum Liberec benefiční prodej vánočních ozdob a dekorací na podporu liberecké Amelie. Přijďte si nakoupit ozdoby pro sebe nebo jako dárky. Nabídka je vždy široká a krásná.

Sledujte naše sociální sítě a podpořte je svým shlédnutím, lajkem nebo sdílením – i to je pro nás důležité.

 

Co Amelie dělá

Pokračují všechny projekty spolku Amelie – velké a dlouhodobé i ty menší nebo kratší.

Mezi dlouhodobé projekty patří Centra Amelie, Linka Amelie, Dobrovolnický program v nemocnicích a na podporu provozu a zastupování zájmů onkologicky nemocných a jejich blízkých.

Z menších projektů to jsou třeba Tematické měsíce, Specifické aktivity zaměřené na pohyb a skupinové podpůrné aktivity onkologicky nemocných, brožury Amelie, konference I slova léčí a nebo Arteterapie jako podpora onkologicky nemocných.

Všechny činnosti jsou viditelné v rámci našich Center Amelie v Praze, Olomouci, Rakovníku a Liberci.

Vše je i na Facebooku Amelie, Instagramu Amelie nebo YouTube kanále Amelie či LinkedInu.

 

Jak to vypadá s těmi, komu Amelie pomáhá

V letošním roce Amelii navštívilo již více než 650 osob – jak onkologicky nemocných, tak jejich blízkých. Zapojuje se i veřejnost v rámci přednášek a workshopů, které jsou zaměřené na informovanost a život s rakovinou. Dlouhodobě se zvyšuje počet konzultací sociálních pracovnic i psycholožek, kde se díky týmové práci i přes výměny lidí na pozicích daří stále poskytovat služby včas.

Za pacienty do nemocnic docházejí dobrovolníci a pro nemocné a v kontaktu s nimi už odsloužili více než 1.000 hodin ve více jak 2.4 tisících kontaktů.

 

Zůstávejte s námi i onkologicky nemocnými a jejich blízkými, potřebujeme Vás.

Za výkonný tým Amelie zdraví

Michaela Čadková Svejkovská

ředitelka Amelie, z.s.

Menu
Centra