Výstava: Antonín Dvořák: Inspirace přírodou

7. 9. 2021  od 16:00

Pojďte se s námi nechat uhranout uměním! Výstava Národního muzea představí Antonína Dvořáka jako nadšeného pěšího turistu, chovatele holubů, zahradníka, a především jako hudebního skladatele, který se přírodou silně inspiroval. 

 

Antonín Dvořák se na svém letním sídle na Vysoké věnoval zahradničení, sázel stromy, choval holuby a vyrážel na své oblíbené ranní procházky do okolí. Příroda představovala pro Dvořáka silný inspirační zdroj, jak o tom svědčí např. písňový cyklus Cypřiše, Klid lesa pro violoncello a klavír (nebo orchestr), koncertní předehra V přírodě nebo klavírní cyklus Ze Šumavy. Výstava představuje originální předměty z Dvořákovy osobní pozůstalosti, jako například jeho vycházkové hole, klobouk, cestovní láhev (čutoru) nebo skladatelův vlastní exemplář odborné knihy o ptačím zpěvu.

Víc informací o výstavě najdete zde: https://www.nm.cz/program/vystavy/antonin-dvorak-inspirace-prirodou

 

Vstupenky zajistí a zaplatí Amelie. Nezbytné je ale závazně se přihlásit do 5. 9.  pomocí formuláře:

  Typ vstupného (běžné, důchodce, ZTP...) Vstupenky hradíme my, ale pokud máte nárok na nějakou slevu, lze ji samozřejmě uplatnit a Amelie nezaplatí tolik.

  Prosím uveďte do jaké spadáte kategorie - slouží pouze pro nutné statistické účely*

  *Všechny položky s hvězdičkou jsou povinné. Odeslání formuláře JE ZÁVAZNÉ k účasti. Účast je bezplatná. Pokud víte, že nebudete moci dorazit, prosíme dejte nám to vědět co nejdříve, aby Váš lístek nepropadl. Při opakovaném porušení pravidel nebude vstupenka hrazena.

  Obsažené informace jsou uchovávány v souladu s GDPR.

  Letáček ZDE.

  Menu
  Centra