Kapacita naplněna – Strach z návratu nemoci a jak ho zvládnout

22. 2. 2023  od 16:30 – 18:45

Cesty ke snížení obav a náročných emocí souvisejících s onkologickým onemocněním

Strach z návratu nemoci prožívá mnoho lidí, kteří si prošli nebo aktuálně procházejí onkologickým onemocněním. Přednáška obsahuje přehled nejrůznějších psychologických metod, které mohou vést ke zmírnění těchto obav  a v praxi skutečně pomáhají. Obsah byl sestaven ve spolupráci s psychology a pacienty, kteří mají zkušenost s nemocí a naučili se se strachem lépe pracovat.

Osvojení si předkládaných technik a principům sice nedává absolutní jistotu zbavení se strachu, z praxe i výzkumných studií ale víme, že lidem dokáží pomoci. Mnohé z uvedeného, je vhodné jak pro samotné pacienty, tak i pro jejich blízké či zdravotníky.

PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Ph.D. jako psycholog pracuje především s onkologicky či jinak dlouhodobě nemocnými. Věnuje se možným vlivům naší psychiky na imunitní systém a zdraví. Dlouhodobě se zaměřuje na oblast zvládání psychické zátěže a stresu. Je předsedou výboru psychoonkologické sekce při České lékařské společnosti JEP. Lektorem výuky psychoonkologie na Univerzitě Karlově v Praze a psychoneuroimunologie v rámci Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví.

Na akci se můžete přihlásit zde:

  Prosím uveďte do jaké spadáte kategorie - slouží pouze pro nutné statistické účely*

  *Všechny položky s hvězdičkou jsou povinné. Odeslání formuláře není závazné k účasti. Účast je bezplatná.
  Obsažené informace jsou uchovávány v souladu s GDPR.

  Akce se koná osobně v centru Amelie Praha. 

   

  Menu
  Centra