Setkávání se nad kávou a čajem

Bezpečné seznámení s Amelií, jejími službami i lidmi

Znáte to, tu nejistotu a nepohodlí z neznáma, které před nás pokládají úkoly, jako třeba: jak vejít někam, kde to neznám a neznám ani nikoho uvnitř a třeba tam ještě požádat o nějakou formu pomoci? 

My to známe a v Centrech Amelie vycházíme lidem vstříc. Mohou zavolat, napsat nebo se i jen zastavit a připojit se k nějaké veřejně přístupné aktivitě. A rovnou předpokládáme, že se mohou tiše rozhlížet, klást otázky a sami nemusí téměř nic.

Mezi takové nízkoprahové aktivity patří setkávání nad kávou nebo čajem.

V Olomouci čajovna probíhá vždy před aktivitami, teď se chystá trochu nepravidelně, ale bude 7., 10. a 16. 8. od 16 hod.

V Liberci není samostatná čajovna, ale každé úterý dopoledne si můžete bezplatně zapůjčit knihy s onkologickou problematikou a k půjčování vám kávu nebo čaj nabídnou také.

V Praze se znovu po covidu vracejí k tradici čajovny a setkávání. To probíhá čerstvě každé pondělí od 14 do 15 hod a k prvnímu setkání nám jeho koordinátorka Denisa řekla: „setkání bylo příjemné ač proběhlo v horkém počasí. Četli jsme z knih a vzpomínali na předešlé akce, tedy kluby KAČA, na které bychom rádi navázali a obnovili tradici setkávání u kávy, čaje nebo limonády, každému dle jeho chuti. Zveme Vás i Vaše přátele k nám do klubu, udělejte si s námi příjemné pondělní odpoledne a pomozte nám v této tradici.“

Všechny služba Amelie jsou pro onkologicky nemocné i jejich blízké zdarma.

Budete vítáni, tak se k nám přidejte!

Menu
Centra