Kapacita naplněna – Nové skupinové cvičení s fyzioterapeutem

úterky od 7. 2. 2023 od 10:30 do 12:00

 

Cíle aktivity:

 • možnost sociálního kontaktu pro jednotlivé ženy
 • možnost zapojit se do jednoduché pohybové aktivity, podpora fyzické kondice jednotlivých žen
 • propojení žen ve skupině v jednoduchém pohybu, podpora hudbou, sdílení rytmu
 • odpočinek a možnost změny psychického ladění
 • možnost vyjádření, pohybové asociace

Nástin programu

Ženy se scházejí a vybírají si své místo, seznamujeme se. V úvodu, po mém pozdravu a přivítání, na vyzvání sdílí, jakou pohybovou potřebu dnes mají (teď, v poslední době…atd.), co by rády zažily, co dnes očekávají, čeho se možná obávají… Doptávám se, upřesňujeme, formuje se skupinová zakázka, kterou si v závěru úvodu ověřím. Poté vybírám hudbu (mám vlastní repertoár na mobilu a malý přenosný reproduktor), dávám zadání (např. „sedíme u jezírka a vy si pravou rukou zkoušíte vodu, prsty a dlaní jí promícháváte, otáčíte ve vodě dlaň dolů a nahoru…už nám to stačí a vyzkoušíme vodu levou rukou…“, apod.). Po skladbě doladíme v pohybu rukou, co je třeba a posouváme se dál – k uvolnění nohou, trupu, hlavy, vše jemně, podle možností klientek, nic není povinné. Pokračujeme k lehkému posílení a někdy třeba k nenáročné pohybové hře (šetrný trénink pozornosti, koordinace pohybu a rovnováhy – vše vsedě na židlích, tak, jak mi bylo zadáno).
K povelům často využívám metafory a podobnosti (počasí, svět rostlin), jindy, zejména při edukaci, použiji skutečné názvy částí těla a tělocvičné názvosloví.

Lekce doplyne ke svému konci asi za 50 minut, dalších 30 minut můžeme pohyb reflektovat, rozvinout témata do situací běžného dne (co jde, nejde, co chtějí zkusit…třeba i to, co jim to připomíná, co dělávaly, případně nikdy nedělaly, apod.). Reflexi nevedu do hloubky, je to spíš povídání „na mělčině a v té vodě, kde všichni stačí“.
10 min si pravděpodobně vezme čas na toaletě, různé úpravy zevnějšku, pití, oblékání, povídání mezi sebou atd.
Často se některé maličkosti reflektují hned během cvičení, upravuji délku trvání či intenzity pohybu, případně celý program, vždy podle možností klientů a stavu skupiny. I proto nemusí uvedené časy odpovídat, to dokážu lépe odhadnout, až se se skupinou seznámím.

Přihlásit se můžete pomocí tohoto formuláře:

  Prosím uveďte do jaké spadáte kategorie - slouží pouze pro nutné statistické účely*

  *Všechny položky s hvězdičkou jsou povinné. Odeslání formuláře není závazné k účasti. Účast je bezplatná.
  Obsažené informace jsou uchovávány v souladu s GDPR.

  Poslední 3 volná místa !!!

  Menu
  Centra