Námitky u invalidních důchodů

Situace na Okresních správách sociálního zabezpečení i na České správě sociálního zabezpečení není dlouhodobě uspokojivá. Všechna řízení a posuzování invalidních důchodů, průkazů ZTP a příspěvků na péči jsou zdlouhavá a ještě se dále prodlužují, někdy i neúměrně.

V poslední době se setkáváme s tím, že nejsou u řízení dodržovány ani obvyklé lhůty. Mnoho řízení trvá i více než 3 měsíce. Velmi nepříjemné je, že klient nedostane žádné vyrozumění o stavu řízení.

Zvláště zarážející jsou pak některé postupy. Nepochopitelné je, proč je nařizován nový zdravotní posudek i u námitek, které se týkají špatně evidovaných dob pojištění a odpracovaných let. To zatěžuje systém nejen posudkářů, ale i praktických lékařů a zároveň opět prodlužuje dobu řízení.

Pokud podáváte námitku k rozhodnutí o invalidním důchodu, počítejte se všemi možnostmi. A pokud se dostanete do situace, kdy se vám něco nezdá či potenciálně můžete mít problém, neodkládejte kontakt se sociálními pracovníky a optimálně dávejte vědět o své situaci dále.

Více info zde.

Kontakt na sociální pracovnice Amelie:

socialni@amelie-zs.cz

739 004 222

Všichni jsme tvůrci své vlastní budoucnosti.

Menu
Centra