Poznejte, přibližte, praktikujte se svojí pánví

3. 5. 2022  od 17:00 do 18:00

Na cvičení s fyzioterapeutkou Gabrielou Kočí se zaměříme na důležitost správné kondice a zdraví pánevní oblasti. Lektorka vás citlivě navede k jemnému probádání jednotlivých míst vlastního těla a k zlepšení schopnosti naciťovat a ovládat často drobné pohyby, které jsou však neskonale důležité v rámci každodenních aktivit.

 

Pánevní oblast, konkrétně oblast pánevního dna je často přehlíženou, někdy dokonce tabuizovanou lidskou strukturou a to nejen v laické, ale stále i v lékařské komunitě. Jistě to souvisí s intimitou této oblasti jako takové, která jako by se při choulostivých obtížích jako je inkontinence, sestup orgánů, bolestivá menstruace a další, ještě násobila.

Lidská pánev se ještě plně neadaptovala na naše vzpřímení a přesto jsou na ni kladeny vysoké nároky, nejen gravitační – nosné, ale taktéž stabilizační – podílí se na tvorbě nitrobřišního tlaku, tak interní a gynekologické, stejně jako svěračové. Není tedy divu fragilitě této oblasti. Jedná se přitom o jakýsi diamant našeho středu těla, který propojuje trup s dolními končetinami a proto jakýkoliv problém v ní se může zřetězovat nahorů i dolů a my můžeme přeneseně pociťovat bolesti plosek, stejně jako celé páteře. Na cvičení s Gabrielou Kočí se naučíte praktické cviky, které vám mohou pomoci k lepšímu středu těla.

 

Mgr. Gabriela Kočí vystudovala fyzioterapii na Univerzitě Karlově, bakalářské studium na FTVS, magisterské studium poté na 2. lékařské fakultě. V průběhu života vyzkoušela práci v klasických ambulantních zařízeních (JMJ RehabaSpa, PhysioLife), několikaletou spolupráci s vozíčkáři v rámci Klubu vozíčkářů Praha a od roku 2020 působí na klinice Centra pohybové medicíny Pavla Koláře. Ve své terapii používá nejvíce prvky z konceptu DNS profesora Pavla Koláře, ale také další metodiky založené na neurofyziologickém podkladě (PNF, Bobath), techniky měkkých tkání, mobilizace. Více se zabývá se problematikou pánevního dna, poruch příjmu potravy, jógovou terapií.

 

Kapacita lekce je omezená na 8 účastníků, proto je nezbytné se přihlásit včas díky formuláři:

    Prosím uveďte do jaké spadáte kategorie - slouží pouze pro nutné statistické účely*

    *Všechny položky s hvězdičkou jsou povinné. Odeslání formuláře není závazné k účasti. Účast je bezplatná.
    Obsažené informace jsou uchovávány v souladu s GDPR.

    Menu
    Centra