Co se děje ve světě

to ví Kristýna Maulenová z Amelie, která se účastnila Summitu ECCO – European CanCer Organization.

Pokud vás zajímá, co hýbe světem, podívejte se do tiskové zprávy a nebo na prezentace, které ECCO připravilo na svých stránkách.

Tím nejdůležitějším bylo schválení tří usnesení, které mapují některé aspekty onkologického onemocnění a života s ním.

Prvním je měření kvality péče o onkologicky nemocné – cílem je aby do roku 2023 byla v Evropě dostupná společná metodika pro měření kvality péče.

Druhým je integrace péče o onkologicky nemocné – cílem zde je, aby do roku 2025 plány jednotlivých členských zemí obsahovaly měřitelné cíle a opatření, která budou směřovat k vytvoření multidisciplinárních týmů, jejichž členy budou například i neformální pečovatelé.

Třetím pak zastavení diskriminace pro lidi, kteří prošli onkologickou léčbou a musí tuto skutečnost oznamovat v žádostech (např. o půjčku) a to mnoho let po léčbě. Zde se cílí na prosazení pravidla, které v roce 2025 umožní onkologicky nemocným 10 let po léčbě a u mladých lidí, kteří onemocněním prošli do 18 let věku po 5 letech, tuto informaci již neuvádět.

Je jasné, že se nás vše výše týká a potřebujeme být zapojení. Jen tak se můžeme učit od těch, kdo jsou v péči již dál a také se připravit na to, co nás čeká, bez zbytečných odkladů. Žijeme v propojeném světě!

Děkujeme Úřadu vlády, za možnost se podobných setkání účastnit.
Menu
Centra