Blízcí onkologicky nemocných jsou součástí léčby

A i oni si zaslouží péči a podporu

Přinášejí obrovský příspěvek společnosti. Odhady naznačují, že hodnota neformální, neplacené péče v EU je mezi 320 a 368 miliardami EUR. Podle studií společností EUROFARMCARE a SHARE poskytuje v Evropě péči starším jedincům (nejen onkologickým pacientům), přibližně 19 milionů lidí. Počet neformálních pečovatelů se zvyšuje a odhaduje se, že v EU vzroste v letech 2007 až 2060 o 115%. Role pečovatelů o onkologicky nemocné bude dále posilovat i proto, že se čím dál více zdravotní péče poskytuje ambulantně.

Efektivita péče o onkologicky nemocné počítá i s pečovateli, ti mohou být prostředníky komunikace, pomáhat v domácí péči, informovat, kontrolovat a mnoho dalšího. Nejmodernější trendy péče, které staví nemocného do centra péče, s tím počítají.

Pečovat o někoho je však zároveň jak obohacující, tak těžké. Vyšší intenzita péče, zahrnující náročnější úkoly, může ovlivnit pečujícího. Jeho vlastní zdraví a pohodu, narušit rovnováhu mezi prací, životem a péčí a ovlivnit jeho sociální situaci. Může se stát sociálně izolovaným a vyloučeným. Také se může setkat s finančními omezeními, protože zkracuje placenou pracovní dobu nebo odchází z práce. Pečovatelé například velmi často odkládají návštěvu lékaře pro své vlastní obtíže.

Proto si pečovatelé zaslouží podporu, informace, provázení a také naši úctu v roli, kterou pro nás všechny zastávají.

Pečovatelé a blízcí, Amelie je tu pro vás i se svými službami.

Zdroj: https://cancerworld.net/the-case-of-the-caregivers/?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=16Jul
Menu
Centra