Výstava: Pavel Dias: Torzo – vzpomínky pro budoucnost

16. 11. 2021  od 15:30

Pojďte se s námi nechat uhranout uměním! Další z výstav nás zavede k fotografiím legendy české dokumentární a reportážní fotografie Pavla Diase. 

 

Společná výstava Památníku ticha, Uměleckého musea v Praze a Židovského muzea v Praze představí dílo fotografa Pavla Diase. Brněnský rodák, pedagog brněnské SUPŠ, pražské FAMU a zlínské Univerzity Tomáše Bati byl potomkem židovské rodiny, z které část přežila koncentrační tábor nebo v něm zahynula. Třicet dva let s fotoaparátem navštěvoval a fotografoval budovy lágrů, ale i vzpomínkové akce v ghettech či vyhlazovacích táborech a nově vybudované expozice. Tato jedinečná fotografická kolekce z pozůstalosti autora byla znovu zpracována jeho žáky. Na výstavě ji doplňují citáty významných současných historiků, sociologů, spisovatelů a jiných osobností.

Víc informací o výstavě najdete zde: https://www.upm.cz/pavel-dias-torzo-vzpominky-pro-budoucnost/

 

Vstupenky zajistí a zaplatí Amelie. Nezbytné je ale závazně se přihlásit do 15. 11.  pomocí formuláře:

  Typ vstupného (běžné, důchodce, ZTP...) Vstupenky hradíme my, ale pokud máte nárok na nějakou slevu, lze ji samozřejmě uplatnit a Amelie nezaplatí tolik.

  Prosím uveďte do jaké spadáte kategorie - slouží pouze pro nutné statistické účely*

  *Všechny položky s hvězdičkou jsou povinné. Odeslání formuláře JE ZÁVAZNÉ k účasti. Účast je bezplatná. Pokud víte, že nebudete moci dorazit, prosíme dejte nám to vědět co nejdříve, aby Váš lístek nepropadl. Při opakovaném porušení pravidel nebude vstupenka hrazena.

  Obsažené informace jsou uchovávány v souladu s GDPR.

  Letáček brzy zveřejníme.

  Menu
  Centra