Výstava: Erika Bornová – Šílenství je stráž noci

6. 1. 2022  od 15:30

Pojďte se s námi nechat uhranout uměním! První cesta za kulturou nás zavede na výstavu nejnovějších prací malířky Eriky Bornové.

 

Výstava GHMP je pojmenována dle verše z knihy o putování Rainera Maria Rilkeho. Klíčovou části výstavy jsou  práce na papíře: autoportréty malované v období autorčiny dočasné a částečné ztráty zraku a fantaskní, velkoformátové „portréty“ podmořských rostlin a živočichů a práce věnované významným historickým osobnostem – jejich vášním, dramatům, posedlostem, vizím. Autorka je vypravěčkou silných, mnohoznačných příběhů. S nadsázkou reflektuje banalitu života, snaží se rozklíčovat složité předivo lidské představivosti a snů a ohledává komplikovaný vztah člověka ke světu, k druhým, k sobě samotnému i k přírodě.

Víc informací o výstavě najdete zde: https://www.ghmp.cz/vystavy/erika-bornova-silenstvi-je-straz-noci/

Letáček zde.

Adresa.

Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 189/2
110 00 Praha 1

Vstupenky zajistí a zaplatí Amelie. Nezbytné je ale závazně se přihlásit do 5. 1.  pomocí formuláře:

  Typ vstupného (běžné, důchodce, ZTP...) Vstupenky hradíme my, ale pokud máte nárok na nějakou slevu, lze ji samozřejmě uplatnit a Amelie nezaplatí tolik.

  Prosím uveďte do jaké spadáte kategorie - slouží pouze pro nutné statistické účely*

  *Všechny položky s hvězdičkou jsou povinné. Odeslání formuláře JE ZÁVAZNÉ k účasti. Účast je bezplatná. Pokud víte, že nebudete moci dorazit, prosíme dejte nám to vědět co nejdříve, aby Váš lístek nepropadl. Při opakovaném porušení pravidel nebude vstupenka hrazena.

  Obsažené informace jsou uchovávány v souladu s GDPR.

  Erika Bornová: Autoportrét, 2018

  Menu
  Centra