Vraťme se k preventivním prohlídkám

Nyní se vrací Covid opatření a strach z návštěv lékařů jako bumerang

V prevenci je viditelný pokles návštěvnosti a lékaři již zažívají nemocné, kteří přicházejí se svými obtížemi pozdě. Jejich nemoc, která byla řešitelná, v mezidobí pokročila a tím se výrazně snižuje možnost vyléčení.

A i lidé po onkologické nemoci na prevenci zapomínají. To, že člověk prodělal onkologickou nemoc jej nijak nechrání, spíše naopak. Je tedy dobré na prevenci myslet a dodržovat ji.

Koukněte na informace z VZP a nebo jednoduchý rozcestník na prevenci od loono.

Prevence je levnější než řešení pozdních následků – vraťme se k ní a pomozme k tomu i našim blízkým.

K zamyšlení:

  • Na prevenci chodí především ženy – poptejte se svých partnerů a přátel, jak na tom jsou s prevencí a inspirujte je!
  • Mít na něco nárok pro mnohé znamená, že se mohou rozhodnout, zda toho využijí nebo ne. Otázka prevence zdraví je však volbou, která by neměla být odsouvána a zvažována. V České republice je přístup pojišťoven k pojištěncům velmi vstřícný, v mnoha zemích světa to však není volba, ale povinnost každého, kdo je zodpovědný. Nestojí to za úvahu?
  • Každá zdravotní pojišťovna ještě vytváří své vlastní portfolio prevence jako benefit, podívejte se, co nabízí vaše pojišťovna.
  • Prevencí nejsou jen vyšetření a návštěvy lékařů, ale také zdravý životní styl. Jen spolu dohromady to dává smysl. Na to je dobré vždy pamatovat.

Zeptejte se, jestli už vaši blízcí byli na prevenci a tu svou doplánujte!

Menu
Centra