Screening plic má za sebou první výsledky

Co to znamená v praxi?

Díky včasnému vyhledávání lidí z rizikových skupin a dostupnosti pilotního screeningového programu se už na vyšetření dostavilo několik tisíc lidí. Část z nich se může těšit z toho, že jsou zdraví a pokusit se o odvykání kouření. Část lidí má zjištěné nějaké zdravotní obtíže a ty se dovyšetřují. U části lidí bylo zjištěno onkologické onemocnění a mohou se léčit. Na přesná čísla si budeme muset ještě počkat, ale věci jsou již v běhu a to je to důležité.

Ohrožení rakovinou plic však nejsou jen kuřáci, ale také lidé, kteří celoživotně pasivně kouří, mají genetickou zátěž nebo jsou vystavení různé toxické zátěži jako např. chemikálie. Jít na preventivní vyšetření při jakýchkoli příznacích je důležité a odpovědné, může to zachránit život. Více o screeningu plic, stejně jako o odeslání na případné vyšetření, zjistíte vždy u svého praktického lékaře.

Pro všechny, kdo se setkávají s rakovinou plic u sebe nebo u blízkých, je tu podpora léčby, kterou mohou pro maximální efekt léčby využít. Více v tiskové zprávě a letáku Amelie.

Prevence a včasná návštěva lékaře zachraňují!

Menu
Centra