Posil svůj dech, posil své plíce

25. 1. 2022  od 17:00 do 18:00

Správný dech je základ zdraví. Správné dýchání nám pomáhá bojovat se stresem, udržuje správné držení těla a zdravá záda, masíruje vnitřní orgány. Přijďte se naučit dýchat a posílit plíce na cvičení s fyzioterapeutkou Gabrielou Kočí.

 

Dech – provází nás od příchodu na tento svět až po náš odchod na úplném konci. Dýchání je automatický děj, ale je to vždycky tak jednoduché? Jak můžeme pomoci vytvořit hrudníku dostatečný prostor pro správné dýchání, jakými cviky můžeme zlepšit pohyby hrudníku a jak se tím pak změní postavení celého těla? Pojďme si pohrát s dechem, s mobilitou hrudní páteře, s plynulým dýcháním v kontextu postavení celého těla v prostoru a v dnešní době. 

Mgr. Gabriela Kočí vystudovala fyzioterapii na Univerzitě Karlově, bakalářské studium na FTVS, magisterské studium poté na 2. lékařské fakultě. V průběhu života vyzkoušela práci v klasických ambulantních zařízeních (JMJ RehabaSpa, PhysioLife), několikaletou spolupráci s vozíčkáři v rámci Klubu vozíčkářů Praha a od roku 2020 působí na klinice Centra pohybové medicíny Pavla Koláře. Ve své terapii používá nejvíce prvky z konceptu DNS profesora Pavla Koláře, ale také další metodiky založené na neurofyziologickém podkladě (PNF, Bobath), techniky měkkých tkání, mobilizace. Více se zabývá se problematikou pánevního dna, poruch příjmu potravy, jógovou terapií.

 

Kapacita lekce je omezená na 8 účastníků, proto je nezbytné se přihlásit včas díky formuláři:

    Prosím uveďte do jaké spadáte kategorie - slouží pouze pro nutné statistické účely*

    *Všechny položky s hvězdičkou jsou povinné. Odeslání formuláře není závazné k účasti. Účast je bezplatná.
    Obsažené informace jsou uchovávány v souladu s GDPR.

    Menu
    Centra