Tisková zpráva zakončení

Tulipánový měsíc v závěru: čísla, emoce, dopad

Tisková zpráva 2.4.2018

Co vše se letos událo pod hlavičkou Tulipánový měsíc a čemu to posloužilo. Jak Amelie komunikuje s veřejností o důležitosti psychosociální pomoci pro onkologicky nemocné a jejich blízké

Praha, 2. dubna 2018. – Tulipánový měsíc Amelie de facto skončil, protože skončil měsíc březen, ve kterém probíhá. Oficiálně ale skončí až setkáním v pražském Centru Amelie v Karlíně ve čtvrtek 5. dubna od 17.00 hod.Novináři jsou srdečně zváni.

Co přesně obnášel letošní ročník Tulipánového měsíce

Pacienti i nemocniční personál kvitovali změnu stereotypu, měsíc vše vypadalo daleko barevněji. Dobrovolníci vyzdobili obrázky tulipánů a nejen tulipánů 12 nemocnic, celkem 26 oddělení. Sešlo se přes 3000 obrázků, které zaslalo 72 organizací, především školských zařízení (ale nejen těch, zapojil se i klub dobrovolných hasičů či mateřská centra). V nemocnicích proběhlo 9 akcí (výtvarné workshopy, hudební čísla dobrovolníků). Amelie komunikovala s veřejností pomocí 91 citylights v Praze, 2800 rámečků v MHD v Praze a Liberci, rozdala přes 5000 letáků. Dalších 15 akcí proběhlo v Centrech Amelie v Praze, Rakovníku, Olomouci a Liberci a na dalších veřejných místech. Mezi nimi i přednáška PhDr. Ing. Martina Pospíchala „Dobré vztahy skutečně léčí“ o vlivu vztahů na nemoc a imunitu očima vědy. Účastníci se mohli dozvědět na mnoha příkladech zahraničních výzkumů mimo jiné i o tom, že aktivita pro onkologicky nemocné je velmi důležitá a efektivní, protože skutečně stimuluje imunitu.

Co je cílem Tulipánového měsíce

Rakovina je vyčerpávající a stresující nemoc, psychosociální podporaje pro lidi s touto diagnózou velmi důležitá, ať už ji poskytují dobrovolníci v nemocnicích nebo odborníci ve specializovaných organizacích, jako je Amelie. Bohužel u nás zatím není moc rozšířená. V Centrech Amelie v Praze, Liberci, Olomouci a Rakovníku se nemocní lidé a jejich blízcí mohou obrátit na psychology a sociální pracovníky a také využívat skupinových aktivit. O této pomoci se veřejnost dozvídá i díky Tulipánovému měsíci. To je smysl akce.

Součástí kampaně je i získávání financí na bezplatnou pomoc, kterou Amelie onkologicky nemocným i jejich blízkým nabízí. „V letošním roce to byl benefiční prodej tulipánů na www.florea.cz, ale i další akce, které pořádáme v regionech,“ říká ředitelka Amelie Michaela Čadková Svejkovská a doplňuje „letos to předběžně vypadá, že se vybralo díky všem našim partnerům o 10% více než v roce 2017.“

Více na www.amelie-zs.cz, včetně krásných fotek.

Kontakt pro média:
Michaela Čadková Svejkovská
ředitelka Amelie,
email: amelie@amelie-zs.cz
tel.: 608 458 282

Menu
Centra