Terka R.

Tereza Rudová

dobrovolnice Centra Amelie Olomouc od r. 2017, která se věnuje onkologicky nemocným na ambulanci Onkologické kliniky FN Olomouc. V roce 2017 odsloužila na onkologii nejvíce dobrovolnických hodin ze všech zdejších dobrovolníků. Studentka sociálně zdravotní práce Univerzity Palackého v Olomouci.

„Působím jako dobrovolnice na ambulanci onkologie, kde se snažím čekajícím nemocným a jejich blízkým zpříjemnit dlouhé chvíle. A to nejen vřelým slovem, ale i nabídkou občerstvení, časopisů či potřebných informací. K dobrovolnictví jsem se dostala tak, že jsem hledala nějakou smysluplnou činnost, prostřednictvím které bych mohla pomáhat lidem. Tu jsem našla právě v Amelii. Navíc zde již jako dobrovolnice působila moje sestřenka, takže jsem dostala ty nejlepší reference. Dobrovolnická činnost na ambulanci mě natolik nadchla, že jsem se do ní zcela ponořila. Úsměvy a příjemné přivítání nemocných na ambulanci mě zde potkaly vždy, když jsem v našem žlutém tričku vešla do čekárny. Byla to tak příjemná zkušenost, že jsem po celý rok chodila téměř každé pondělí a středu.

Někdo by si mohl myslet, že dobrovolník se rozdává ostatním a nic se mu nevrací. Mě však dobrovolnictví dává tolik dobrého. Díky Amelii jsem také poznala mnoho zajímavých osobností. Často se mě lidé ptají, jestli mě neubíjí negativní energie spojená s tématem vážné nemoci. Já z toho však takových pocit vůbec nemám. Naučila jsem se radovat z maličkostí a brát život pozitivně. Co se týče psychosociální pomoci pro onkologicky nemocné a jejich blízké, podporuji i osvětovou činnost. Centru Amelie Olomouc pomáhám také při různých akcích pro veřejnost, aby se o zdejších bezplatných službách dozvědělo co nejvíce lidí. Mám pocit, že Amelie mi dává více, než já jí. I proto se snažím být aktivní dobrovolnicí.“

Menu
Centra