Možnosti rehabilitace u pacientů po prodělaném covid-19

7. 6. 2021  od 18:00

Online přednáška fyzioterapeutky Barbory Imrichové o rehabilitaci po prodělání onemocnění covid-19 se zaměřením na pohybovou léčbu, techniky respirační fyzioterapie a další fyzioterapeutické postupy.

 

Mezi nejčastější příznaky po prodělaném onemocnění COVID-19 patří dechové obtíže, únava, bolest svalů či jejich slabost, bolesti na hrudi, bolesti v krku a potíže s polykáním, kašel, potíže se spánkem, změny nálad či deprese a celková fyzická dekondice. Pokud naše tělo  po prodělání nemoci COVID-19 „nefunguje“ tak, jak jsme byli před onemocněním zvyklí, je vhodné zdravotní stav konzultovat s ošetřujícím lékařem, který pomocí jednotlivých vyšetření může zjistit, proč dané příznaky u nás přetrvávají. Následně pak může zahájit a doporučit cílenou léčbu. Na přednášce se dozvíte, jaké jsou možnosti v oblasti rehabilitace.

 

Mgr. Barbora Imrichová je fyzioterapeutka, pracující ve fakultní nemocnici v Olomouci na Klinice tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace. Je spoluautorkou brožury MOŽNOSTI REHABILITACE U PACIENTŮ PO PRODĚLANÉM ONEMOCNĚNÍ COVID-19, která vznikla na základě potřeby informovat pacienty o možnostech a dávkování pohybové aktivity po tomto prodělaném onemocnění.
 
 
 
Přednáška bude volně dostupná na www.amelie-zs.cz/rehabilitacecovid.
Letáček ZDE.
Menu
Centra