Lhůty řízení na ČSSZ aneb nová porce sociálních novinek

Je mnoho věcí, které nesnesou odkladu

Mezi ně patří ve svém důsledku i sociální práce, která řeší obtíže, které běžného člověka potkávají, pokud prochází těžkými životními okamžiky. Jako třeba jednání s úřady na konci pobírání pracovní neschopnosti a při žádosti o invalidní důchod.

Na lhůty řízení a dobu jejich zpracování na ČSSZ a OSSZ, která se pohybuje na i za hranou lhůt, poukazuje v případě žádosti o prodloužení pracovní neschopnosti či při žádosti o invalidní důchod příspěvek sociálních pracovnic.

  • U prodlužování pracovní neschopnosti je lhůta pro vyřízení 30 dní, výjimečně může být prodloužena až na 60 dní, zároveň žádost nelze podat dříve než 30 dní před koncem podpůrčí doby.
  • Lhůta pro vydání rozhodnutí ČSSZ o invalidních důchodech je 3 měsíce.  Neplyne však od posouzení invalidity na OSSZ, ale od doručení „předání spisu“ na ČSSZ, což může řízení ještě o nějaký týden protáhnout.

Pokud se tedy chystáte jednat s ČSSZ nebo OSSZ v těchto záležitostech, směle si počtěte a jděte do jednání informovaní a připravení na možné negativní následky. Prevence dovoluje lepší zvládání i v oblasti plánování a jednání s úřady!

Zároveň si připravte na jednání na ČSSZ, OSSZ, PSSZ nebo MSSZ Brno roušku, je to nové nařízení. Tak ať nejste zaskočeni!

Více sociálních a zdravotních novinek najdete ZDE a pravidelně další přidáváme.

Naštěstí je mnoho věcí, které fungují dobře, hladce a bez obtíží, pokud se ale vyskytne zádrhel, může pomoci sociální pracovník.

I v létě jsme tu pro Vás a Vaše blízké!

Menu
Centra