Jak (ne)utíkat před nosorožcem aneb Cestováním proti strachu – online přednáška

1. 12. 2021  od 18:00

V adventním období pro vás přinášíme přednášku cestovatele, humanitárního pracovníka a autora knihy Normální šílenství Jiřího Pasze. I v cestování a na cestách můžeme nacházet inspiraci pro náš život! 

 

Pankáči a skejťáci v Barmě. Prostitutky v Nepálu. Gaypride ve Vietnamu. Ukrajinská fronta. Břišní tance na západní Sahaře. Dětští vojáci v Ugandě. Ilegální práce v Izraeli. Voodoo na Haiti. Uprchlické tábory v Iráku, Jordánsku nebo ve Středoafrické republice… Co spojuje všechny tyhle cesty? Přijďte si poslechnout, jak pracovat s vlastním strachem a co znamená vydat se do světa mimo svou komfortní zónu.
 
Jiří Pasz, absolvent oboru Humanitární pomoc a sociální práce, a oboru Mezinárodní rozvoj. Navštívil 50 zemí světa a spolupracoval s řadou neziskových organizací a mezinárodních institucí, fotil dětské vojáky v Ugandě, kastu prostitutek v Nepálu, skejťáky v Barmě, zdevastované Haiti, uprchlíky v Jordánsku i operaci tříletého dítěte z Keňského slumu. Z jeho cest vzniká silné svědectví o rozdílech i podobnostech mezi životem globálního severu a jihu. Pracoval jako sociální pracovník s Romy, na prevenci korupce v ČR, či na destigmatizaci lidí s duševním onemocněním. Mezi jeho úspěchy patří fotografické výstavy v New Yorku, Ženevě nebo Bruselu, podíl na dvou dokumentárních filmech či založení filmového festivalu Na hlavu s tématikou duševního zdraví. V současnosti se věnuje sérii rozhovorů Nebát se pro Skautský institut a společně s přítelkyní Adélou Plechatou vydali knihu Normální šílenství představujícím atlas duševního zdraví do každé domácnosti.
 

 

Přednáška bude volně dostupná na www.amelie-zs.cz/cestovani

Leták zde.

 

Menu
Centra