AUKCE Benefiční Výstavy kaligrafií pro Amelii

11.4. 2024 od 17:30 hod.

POZOR …… pakliže budete chtít vyzdobit Váš domov originální japonskou kaligrafií nebo prostě podpořit Amelii nákupem originálního díla a mít dárek pro někoho blízkého, přijďte na aukci všech vystavených kaligrafií a zakoupením některé z nich podpořte práci Amelie.

Studenti japonské kaligrafické školy Iroha nám pod vedením mistra kaligrafie Petry Vitáskové představí kaligrafie pro Amelii na téma : život, jaro, tulipán.  Lze si prohlédnout velké i malé znaky, rychlejší styl psaní zvaný gjóšo či naopak krasopisnější styl kaišo.

Školu Iroha založila a vede Petra Vitásková, která vystudovala japonskou kaligrafii na škole Nihon Shodou Kyoiku Gakkai v Tokiu pod vedením mistryně kaligrafie Akiko Crowther a Kaori Ishijima. Dosáhla 7. danu v různých stylech a disciplínách kaligrafie a složila zkoušku Shi kyo, která ji opravňuje kaligrafii vyučovat. V Praze učí od roku 2006. Každoročně má kolem padesáti studentů a několik z nich připravuje na zkoušky do japonské školy kaligrafie v Tokiu. Více informací o škole a Petře Vitáskové naleznete na fb a IG stránce.

Výstava probíhá v Galerii Cafe Art of Alchemy, Opletalova 1418/23, Praha 1.