Arteterapie v Amelii

Arteterapie je léčebné využití umění, jak praví encyklopedie. V Amelii je využívána ve prospěch nemocných tak, jako tomu je v mnoha dalších zemích (USA, Itálie, Německo) a prostě pomáhá. Někdo se cítí lépe, jiný zjistí, že ještě něco dokáže, někdo se učí nové věci – o sobě, svém prožívání a nebo jen techniky a někdo zjišťuje, že může být bez ohledu na svůj stav ještě užitečný i druhým – podáním zpětné vazby, pochvalou, podporou. To vše arteterapie umí.

A kde že se to dělá? V Olomouci se arteterapie dělá formou výtvarného vyjádření v pondělí a nebo jako dramaterapie a nebo se chodí na výstavy, podívejte se na aktuální program. V Praze je výtvarná arteterapie každé pondělí a v nabídce je i taneční pohybová terapie a také se chodí na výstavy – teď se půjde 22.9. v 10:30 na výstavu do paláce Kinských na H. Rousseaua, ostatně i zde je k nahlédnutí programu. V Rakovníku se připravují rukodělné aktivity a v Liberci se chodí na výstavy. Dokonce i dobrovolníci Amelie na ambulanci a na odděleních nabízejí jednoduché aktivity.

A že se vám nikam nechce a nevíte co dělat? Zkuste omalovánky pro dospělé nebo zentangle – jednoduché aktivity, které však do arteterapie a jejího ověřeného působení také patří. Ostatně za nedlouho najdete na stránkách Amelie o zentangle více.

Menu
Centra