Sdílený lékový záznam – víte, co to je?

Novinka SÚKLu, která může pomáhat

Sdílený lékový záznam je vlastně evidence všech vystavených, případně vydaných eReceptů konkrétnímu člověku. Může do něj nahlížet jak on sám, tak lékárníci, kliničtí farmaceuté nebo lékaři. Legislativa v ochraně osobních údajů je však velmi přísná a tak nelze nahlížet všemi do všeho. Lékař tak například vidí jen to, co sám předepsal a lékárník nemůže kontrolovat nic více, než souběžně vydávané léky na předpis. Kontrola interakcí je tak stále omezená.

Chcete vidět, co je o vás evidováno? Chcete nějak upravit viditelnost záznamů? Podívejte se do zdravotně sociální novinky Amelie.

Interakce se tím sami od sebe nedají vysledovat, ale k něčemu to přeci jen je. Každý pacient, obzvláště pokud je chronicky nemocný si může svůj záznam otevřít na webu nebo v mobilní aplikaci a pak sdílet s lékařem přesné informace. Obzvláště cenné to může být tam, kde je třeba rychlého zásahu – třeba u urgentních případů.

Takže pokud si nechcete dát na ledničku nebo vchodové dveře záznam s léky a kontakty, jak se používají v senior obálce, tak můžete využít i lékového záznamu a nebo jejich kombinace.

Je fajn být v obraze, když se nás to týká.

Více o sdíleném lékovém záznamu najdete také ZDE.

Více o senior obálce ZDE.

Menu
Centra