Výzdoba

Připravujeme výzdobu na onkologických a hematoonkologických odděleních nemocnic, ale i na ambulancích a v mamocentru.

Výzdoba, kterou připravují jednotlivci, školy a školky, ale i další organizace, se dává do nemocnic v přelomovém týdnu února a března a pak je na onkologických, ale i dalších odděleních k dispozici po celý měsíc březen.

Postupně ukazujeme, co k výzdobě dorazilo, odkud a také kam se dostalo.

První kousky se již scházejí.

První zdobení proběhlo ve FN Olomouc na onkologické klinice – lůžka a ambulance. K tomu měli k dispozici téměř pět stovek veselých výtvorů s motivy tulipánů, které pro ně vytvořili děti, žáci a studenti z Církevního gymnázia Německého řádu, Gymnázia Jakuba Škody, ZŠ a MŠ Hněvotín, ZŠ Brodek u Prostějova, ZŠ T.G. Masaryka Sušice, ZŠ Zborovice, Dětské skupiny Vojenské nemocnice Olomouc a z Kolektivu mladých hasičů SDH Olomouc – Černovír.

Druhé zdobení proběhlo v Komplexním onkologickém centru v nemocnici v Liberci 28.2. a to díky obrázkům od Dětského hasičského sboru Heřmanice, MŠ Mírová, Mnichovo Hradiště a ZŠ Švermova Liberec. Foto je k vidění ve fotogalerii a nebo níže.

Další zdobení proběhla – ve VFN v Praze a v Nemocnici Na Bulovce. První zdobení proběhlo 27.2. – podívejte na fotky na čtvrtém řádku a další 28.2. foto tamtéž.

1.3. se zdobilo v Nemocnici Na Pleši – fotografie jsou zde na pátém řádku, krátké video z akce zde. Pro výzdobu vytvořily obrázky ZŠ a MŠ v Kamenném Přívoze a ZŠ z Nové Vsi pod Pleší, přidali se i děti ze ZŠ Na Plamovce.

2.3. byla vyzdobena Nemocnice v Jihlavě a to díky podpoře vrchní sestry paní Bc. Barbory Versteegové a obrázkům zaslaným ze ZŠ a MŠ Vyskytná nad Jihlavou, MŠ U Skřítků Jihlava a MŠ Luka nad Jihlavou. Foto je ke shlédnutí také níže.

Nemocnice a její onkologie v Příbrami byla vyzdobena 6.3. a to díky spolupráci s Dobrovolnickým centrem nemocnice. Doteď došly obrázky z Domova seniorů na Březových Horách v Příbrami, ze 2.ZŠ na Dobříši a mateřského centra a od hasičů v Kamýku nad Vltavou. Nakonec se ale výzdoby v Příbrami zůčastnilo celkem 18 institucí, které nemocnici doslova zaplavily svými krásnými výrobky. Foto je k viděné níže.

Také již proběhla výzdoba Kolínské nemocnice 8.3.

Dobré ruce jsou všude, když se hledá. Díky všem moc.