Návrat do práce po nemoci v novém

Revidovaná a rozšířená brožura míří k těm, kdo by ji mohli využít

V těchto dnech distribuuje Amelie jedinečnou brožuru zaměřenou na návrat do práce po onkologické (a nejen té) nemoci.

Již je rozeslána do všech KOC a HOC a také do mnoha menších nemocnic a mezi pacientské organizace. K dispozici je i na webu Amelie ke stažení. Připravuje se dobrovolný roznos na úřady práce – můžete se zapojit a donést ji tam.

Také je k dispozici tisková zpráva. Budeme rádi za šíření informací o brožuře, pokud máte jakékoli možnosti jej podpořit vlastními silami.

A co je vlastně v brožuře a v čem je jedinečná?

Brožura sleduje postupně život člověka a témata, která potkává při návratu do pracovního života. Popisuje prostředí návratu z nemoci z pohledu institucí (invalidní důchod, posuzování, OZP a OZZ, politika zaměstnanosti), i člověka samotného (omezení po nemoci a léčbě, plánování návratu do práce, návštěvy lékařů při práci). Nabízí také praktické rady a typy jak napsat životopis a motivační dopis, jak mluvit o své nemoci či kde hledat práci.

Jedinečná je v tom, že se dotýká některých specifických témat, jako je třeba nutná spolupráce praktického lékaře, pacienta a odborných lékařů při přípravě zdravotnické dokumentace pro posudkového lékaře či podrobně rozpracována stať o výpovědi ze zdravotních důvodů.

V celé brožuře jsou navíc odkazy a kontakty, které člověk může prakticky využívat.

Pokud chcete výtisk, ozvěte se na: info@amelie-zs.cz, rádi zašleme.

Ke stažení je na: https://www.amelie-zs.cz/navratdoprace

Návrat do práce po dlouhé nemoci není jednoduchý, ale je možný. A my v Amelii jej chceme, podáním informací a vyhnutím se některým úskalím, zjednodušit.

 

Menu
Centra