Linka Amelie je tu pro všechny

Psychosociální pomoc onkologicky nemocným z celé ČR po telefonu nebo e-mailu

„Linka Amelie, dobrý den.“ 

To je první, co na Lince uslyší, kdokoli zavolá na telefon 739 004 333.

Linka je nepřetržitě fungující od roku 2007 a to každý všední den mezi 9 a 15 hodinou.

Z počátku se o ni starali jen dobrovolníci, později i pracovníci Amelie. Vždy to však jsou odborníci, kteří mají kromě vzdělání v sociální nebo zdravotní oblasti i pracovní praxi s nemocnými rakovinou. Jsou těmi, kdo aktivně pracují na psychosociálním poli pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým.

Kromě telefonu Linka nabízí i e-mailovou komunikaci na: poradna@amelie-zs.cz.

Odpověď na zaslaný e-mail, každý dostane nejpozději do 5-ti dnů, zpravidla však o dost dříve.

A co se na Lince Amelie řeší a kdo tam volá?

  • Na Linku se obrací například lidé, kterým byla diagnostikována rakovina a zaskočilo je to, neví si hned rady s tím, co to v jejich životě dělá nebo neví, jak se orientovat v tom, co teď bude a jak fungují systémy – zdravotnictví nebo sociální pomoc.
  • Velmi často se obrací lidé, kteří mají starost o někoho blízkého a neví si rady – jak s ním mluvit, jak ho nasměrovat a nebo co se sebou a pocity, které mají.
  • Také se obrací lidé, kterým někdo umírá nebo oni sami ví, že brzo zemřou. Je toho tolik, co je třeba udělat, zařídit, říct. Také je často potřeba pomocníků z venku a tam je místo po radu na koho a kdy se obracet.

Linka Amelie nabízí pomoc každému, kdo nějak žije s rakovinou a zrovna potřebuje mluvit o tom, co ho trápí. Možná poprvé vysloví některé věci nahlas, možná je potřebuje opakovat tolikrát, že už ho blízcí nechtějí poslouchat. V každém případě je Linka Amelie tu.

Sdílejte informaci o Lince Amelie, ať nikdo není v těžkých chvílích sám.

Menu
Centra