Knihovničky v Centrech Amelie

Víte, že pro informovanost pacientů má Amelie i své knihovničky?

Pravidelně hledáme brožury i knihy a doplňujeme nabídku pro všechny, kdo hledají. Občas se něco ztratí, ale také najde nebo dostaneme. Je to krásný koloběh informací a podpory.

Zajděte do svého Centra Amelie v Praze, Liberci nebo Olomouci a podívejte se, co pro Vás máme.

Teď k nám míří několik titulů z nakladatelství Grada, které nám je pro vás darovalo.

První je kniha, která se křtila na akci Den onkopacientů Martina Pospíchala: Psychoonkologie a druhá odkazuje k palčivému tématu komunikace s lékaři. Napsala ji právnička Erika Auzká a jmenuje se: Pacient a zdravotnický pracovník.

Dorazil k nám také dar z nakladatelství Cesty domů, který může pomoci pozůstalým a dětem.

Rozhovory o konečnosti života s nejmenšími dětmi může usnadnit komiksová knížka Když Dinosaurům někdo umře. Možnosti rozloučení se zemřelým zase zachycuje obrázková publikace Máváme ti, dědo. Dospívající (a jejich blízcí) mohou čerpat z knihy Slon v pokoji, která pracuje s metaforou zármutku jako velkého slona v malém pokoji, o kterém nemluvíme, ale stejně nám v pokoji dost překáží. Dospělé zase může posílit v kontaktu s dětmi po ztrátě titul 35 způsobů, jak pomoci truchlícímu dítěti. Několik dalších knih pro děti otevírá při společném čtení příležitost mluvit o strachu, smutku nebo stáří – možná přirozeněji a lehčeji, než byste čekali.

Přijďte si knihami zalistovat a klidně si některou půjčit i domů. Jsou tu pro Vás.

Menu
Centra