Hledáme přímou finanční pomoc aneb když sociální práce narazí na své hranice!

Hledáme jednoho nebo dva dárce, kteří by v případ potřeby darovali celkem 10.000 Kč na pomoc paní, která chce dožít v důstojném prostředí vlastního domova.

Souhrou nemoci, neinformovanosti o možnostech sociálního systému a dalších, nezaviněných okolností se dostává do situace, kdy bude možná koncem května takovou pomoc potřebovat. A to i přesto, že je již v jednání se sociálními pracovnicemi, které pro ni dělají co mohou. K poslednímu květnu má výpověď z bytu a bez kauce na nový byt se nebude moci s nikým dohodnout. Zároveň je velmi nejistý její zdravotní stav a tak možná nebude ani tato cesta možná.

Dar by byl použit na část kauce za pronájem malého bytu. Součástí kauce je totiž provize realitní kanceláři, kterou nelze uhradit ze žádného příspěvku v sociální oblasti a tak se paní bez uspořených prostředků dostává do situace, kterou nelze řešit.

Další část daru by přišla na možnou péči o jednoho ze psů, kterého paní má a kterého by musela na přechodnou dobu odložit na placené hlídání, než se podaří stabilizovat její bytovou situaci.

Sociální pracovnice Amelie s paní dlouhodobě pracují a zajistily maximální možnou podporu ze strany obce, kde využily všech možností podpory a spolupráce se sociálním odborem. Situace je nejistá vzhledem k vývoji zdravotního stavu paní a také možnostem městské části, která s paní pracuje. V tuto chvíli se čeká na výsledky vyšetření, které prokáží progresi onemocnění a také na potvrzení některých údajů z města, které by případně směřovaly k možnosti umístění paní do domova s pečovatelskou službou.

Amelie sama nemá možnost poskytnout paní příspěvek a ani být mezistupněm darování financí. Sociální pracovnice Amelie by však vážným zájemcům zprostředkovaly kontakt s obdarovanou paní a zároveň garantují výše deklarované užití financí.

Čas běží a je třeba se připravit na různé eventuality. Najde se někdo, kdo by přispěl na důstojný život

jedné konkrétní paní?

Budeme rádi za kontakt na socialni@amelie-zs.cz

Sociální pracovnice Amelie

Menu
Centra