Amelie otevře Centrum v Příbrami

Vlaďka Míková, která ho povede, je absolventkou pracovně-vzdělávacího programu Amelie Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci, má dlouholetou praxi v oblasti sociální péče a působí v dobrovolnickém programu Amelie.

Amelie se v rámci projektu Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci, zavázala vytvořit dvě pracovní místa ve Středočeském kraji. „Na Středočeský kraj se zaměřujeme dlouhodobě. V Příbrami a okolí realizujeme několik projektů, a tak jsme se rozhodli nové centrum vybudovat právě zde. Roli hrálo i to, že tento úkol můžeme svěřit Vlaďce Míkové, která je z Příbrami. Doufáme, že i do dalšího běhu programu se přihlásí někdo z města a okolí,“ říká vedoucí projektu financovaného Evropským sociálním fondem Tereza Žílová. V těchto dnech se rozhoduje o umístění centra a plánují se aktivity, které bude nabízet.

Další pracovní místa pro absolventy pracovně-vzdělávacího programu nabídla Farní Charita Příbram a Inus Příbram.

Součástí programu Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci je pracovní poradenství, koučování, přednášky o pracovně-právní i sociální problematice, ale také simulované výběrové řízení a nakonec i zprostředkování zaměstnání.

Zájem o účast v 2. běhu, který začíná v polovině ledna, již projevilo 23 potencionálních účastníků, 5 mužů a 18 žen. Pět z nich nakonec nebude moci nastoupit ze zdravotních či osobních důvodů nebo proto, že nesplňují podmínky pro účast. 18 prochází vstupní diagnostikou nebo se snaží vytvořit si ve svém životě pro účast v programu prostor. Přihlásili se lidé po léčbě rakovině prsu, tlustého střeva a rekta, štítné žlázy, lymfomu či melanomu. Jsou mezi nimi vyučení, středoškoláci i lidé s vysokoškolským titulem.

Pracovně-vzdělávací program Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci je určen pro lidi v produktivním věku, jejichž nemoc ustoupila – onkologický nález je negativní – a kteří pobírají některý stupeň invalidního důchodu. 2. běh potrvá 4 měsíce a bude zahrnovat 11 dvou až tří dílných seminářů, samostatnou i skupinovou práci a individuální poradenství. Skupina se bude scházet průměrně dvakrát až třikrát týdně nejčastěji v dopoledních hodinách.

Projekt Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci má celkem 4 cykly, byl zahájen v dubnu 2013 a skončí v březnu 2015. Je financován z ESF prostřednictvím OP LZZ a ze státního rozpočtu ČR a díky tomu je pro účastníky zdarma.

Program:

– posiluje schopnost účastníků hledat práci profesionálně a s vírou v úspěch

– nabízí jim k řešení situace, kterými budou pak procházet v zaměstnání

– umožňuje jim vyzkoušet si vše nanečisto

– podporuje sdílení a vzájemnou pomoc lidí v podobné životní situaci

– účastníci absolvují dvě simulovaná výběrová řízení u spolupracujících zaměstnavatelů.

Pro více informací kontaktujte:

Terezu Žílovou (vedení projektu), e-mail: projekteu@amelie-zs.cz, tel: 608 458 302

Jitku Polanskou (komunikace a PR), e-mail: pr@amelie-zs.cz, tel: 602 233 774