Obrázek na onkologii? Právě teď!

Stále je čas se zapojit do výzdoby onkologických oddělení

Hledáme kreativní jednotlivce, skupiny a týmy, školky, školy, dětská centra, sdružení hasičů, mladé nebo seniory, prostě kohokoli, kdo se chce zapojit a něco hezkého vytvořit a poslat na onkologii.

Pokud chcete, můžete se zapojit i jinak, a nebo si najděte ty správné kontakty ve Vašem okolí.

Teď je ten čas, kdy se zapojit, něco vytvořit a poslat do Amelie. Optimální datum odeslání, odnesení je 19.2.2021, pak nastoupí dobrovolníci, vše roztřídí a připraví. Výzdoba nemocnic proběhne většinou v prvním týdnu v březnu. Pokud nestihnete obrázek poslat, zavolejte a domluvte se s námi.

A jak na tvorbu?

• vytvořte taková dílka, obrázky či malby, která lze zavěsit na svislé plochy bez použití hřebíčků
  • využijte technik a materiálů, které „nešpiní“ a nebo je zafixujte
  • nepoužívejte nápisy, nadpisy, psané vzkazy apod.
  • tématem mohou být tulipány v jakékoli podobě, případně variace na motto projektu „přivolejme s jarem i naději“, ale i jiné
  • velikost dle vaší fantazie, ale vězte, že pro obrázky příliš velkých (více než A1) či naopak velmi malých rozměrů je obtížné najít vhodné umístění
  • vhodné jsou i drobné výrobky jako třeba „zápichy“ do květináčů

Kde se bude zdobit?

• Všeobecná fakultní nemocnice v Praze – 3 místa
  • Ústav hematoonkologie a krevní transfuze v Praze – 1 místo
  • Nemocnice Na Bulovce v Praze – 2 místa
  • Nemocnice Na Pleši – 2 místa
  • Fakultní nemocnice v Olomouci – 3 místa
  • Krajská nemocnice v Liberci – 2 místa
  • Nemocnice v Jablonci nad Nisou – 1 místo
  • Nemocnice v Hradci Králové – 1 místo
  • Onkologická ambulance Nemocnice v Příbrami
  • Onkologická ambulance v Masarykově nemocnici v Rakovníku

Vytvořte něco, co přinese nemocným vzkaz, že na ně lidé venku myslí, že ve svém trápení nejsou sami.