Dobrovolníci Amelie

Víte, že se dobrovolnický program Amelie rozvíjí už od roku 2007?

Stál u zrodu Amelie a postupně se vyvíjí a šíří. Nejdříve byli dobrovolníky všichni, pak se několik lidí vydalo ze spolku a Center přímo do nemocnic.

Roku 2008 proběhlo první školení dobrovolníků a byla podepsaná smlouva se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze. V tom roce se začala psát profesionální linka dobrovolnického programu. O rok později proběhla první akreditace u Ministerstva vnitra a v podstatě vznikl dobrovolnický program Amelie tak, jak funguje nyní. Akreditaci má program stále.

Samozřejmě se od té doby mnoho změnilo. Z prvního dobrovolníka, kterým byla zakladatelka Amelie Pavla Tichá, se program dostal až na 144 dobrovolníků v roce 2019, kteří odpracovali 1288 hodin práce pro onkologicky nemocné a jejich blízké. Z jedné nemocnice a jednoho oddělení, jsou dnes dobrovolníci k dispozici nemocným v 6 nemocnicích na 11ti odděleních.

V těchto dnech se proškolili noví dobrovolníci a začíná jejich zaškolování a zapojování do dobrovolnického programu a v místech, kde budou působit. Některá oddělení veřejnosti zůstávají od března stále zavřená, ale mnoho dobrovolníků čeká a těší se na rozhovory a setkání, která jim jejich činnost v nemocnici nebo Centru přináší.

Někteří dobrovolníci, ale i při čekání myslí na nemocné a dělají drobnosti, které těší jak nemocné, tak personál. Třeba poslali vzkazy, pohledy, záložky a přáníčka a nebo písničku.

Děkujeme vám dobrovolníci Amelie, pomáháte stále!